سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۷

مسئول برق روستایی شرکت توزیع لرستان از وجود 125 روستای بالای 20 خانوار فاقد برق خبر داد. علی جایدری در گفت‎وگو با خبرنگار…

مسئول برق روستایی شرکت توزیع لرستان از وجود 125 روستای بالای 20 خانوار فاقد برق خبر داد.

علی جایدری در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان، به دنبال اظهارات استاندار درباره روستاهای فاقد برق استان گفت: در حال حاضر 125 روستای بالای 20 خانوار استان با جمعیت 4000 نفر از نعمت برق بی‎بهره هستند.

وی با اشاره به اینکه در هفته دولت 30 روستای فاقد برق استان از این نعمت بهره‎مند می‎شوند، اظهارکرد: موقعی که شرکت توزیع لرستان پیشگام در انرژی‎های خورشیدی کشور است، پس به راحتی می‎تواند این روستاها را نیز برق‎دار کند.

جایدری با اذعان به اینکه تمام روستاهای بالای 20 خانوار استان که دارای راه دسترسی مناسب هستند از نعمت برق برخوردارند، تصریح‌کرد: دید ویژه‎ای نسبت به روستاها داریم و هدف‎مان جز خدمت به این قشر نیست اما نکته قابل توجه در این زمینه نبود راه دسترسی مناسب برای برق‎رسانی است.

مسئول برق روستایی شرکت توزیع لرستان افزود: تمام روستاهای فاقد برق استان در مناطق صعب‎العبور و کوهستانی واقع شده‎اند و این کار را برای خدمات‎دهی مشکل می‎کند اما با حمایت‎های استاندار بنا داریم 20 روستای دیگر را تا پایان امسال برق‎دار کنیم.

وی با بیان اینکه انجام این طرح‎ها هزینه‎های گزافی می‎خواهد و قول‎هایی نیز در این زمینه به ما داده شده که امیدواریم عملی شود، تصریح‌کرد: تنها برای برق‎رسانی به تنگ 5 و تنگ 7 به اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان نیاز داریم که رقم قابل توجهی است.

جایدری با بیان اینکه بیشترین روستاهای فاقد برق استان در نورآباد و الیگودرز واقع شده‎اند، گفت: مشکل اصلی ما نبود راه دسترسی است و انتظار داریم اداره کل راه و شهرسازی و مسئولان ذی‌ربط در این زمینه همکاری لازم را با ما داشته باشند تا مشکل این روستائیان نیز مرتفع شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.