سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۷

مسئول برق روستایی شرکت توزیع لرستان از وجود 125 روستای بالای 20 خانوار فاقد برق خبر داد. علی جایدری در گفت‎وگو با خبرنگار…

مسئول برق روستایی شرکت توزیع لرستان از وجود 125 روستای بالای 20 خانوار فاقد برق خبر داد.

علی جایدری در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه لرستان، به دنبال اظهارات استاندار درباره روستاهای فاقد برق استان گفت: در حال حاضر 125 روستای بالای 20 خانوار استان با جمعیت 4000 نفر از نعمت برق بی‎بهره هستند.

وی با اشاره به اینکه در هفته دولت 30 روستای فاقد برق استان از این نعمت بهره‎مند می‎شوند، اظهارکرد: موقعی که شرکت توزیع لرستان پیشگام در انرژی‎های خورشیدی کشور است، پس به راحتی می‎تواند این روستاها را نیز برق‎دار کند.

جایدری با اذعان به اینکه تمام روستاهای بالای 20 خانوار استان که دارای راه دسترسی مناسب هستند از نعمت برق برخوردارند، تصریح‌کرد: دید ویژه‎ای نسبت به روستاها داریم و هدف‎مان جز خدمت به این قشر نیست اما نکته قابل توجه در این زمینه نبود راه دسترسی مناسب برای برق‎رسانی است.

مسئول برق روستایی شرکت توزیع لرستان افزود: تمام روستاهای فاقد برق استان در مناطق صعب‎العبور و کوهستانی واقع شده‎اند و این کار را برای خدمات‎دهی مشکل می‎کند اما با حمایت‎های استاندار بنا داریم 20 روستای دیگر را تا پایان امسال برق‎دار کنیم.

وی با بیان اینکه انجام این طرح‎ها هزینه‎های گزافی می‎خواهد و قول‎هایی نیز در این زمینه به ما داده شده که امیدواریم عملی شود، تصریح‌کرد: تنها برای برق‎رسانی به تنگ 5 و تنگ 7 به اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان نیاز داریم که رقم قابل توجهی است.

جایدری با بیان اینکه بیشترین روستاهای فاقد برق استان در نورآباد و الیگودرز واقع شده‎اند، گفت: مشکل اصلی ما نبود راه دسترسی است و انتظار داریم اداره کل راه و شهرسازی و مسئولان ذی‌ربط در این زمینه همکاری لازم را با ما داشته باشند تا مشکل این روستائیان نیز مرتفع شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *