یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۰۶

ˈعبدالله بهادریˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: 32 میلیارد ریال برای اجرای طرح چهار خطه کردن ایلام…

ˈعبدالله بهادریˈ روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: 32 میلیارد ریال برای اجرای طرح چهار خطه کردن ایلام – صالح آباد در نظر گرفته شده است.

وی افزود: مرحله نخست این طرح 10 کیلومتر طول دارد که سه کیلومتر ابتدایی آن با پیشرفت فیزیکی 20 درصدی در حال اجراست.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام ادامه داد: شش دهنه پل و یک دهنه پل زیر گذر روگذر در این مسیر اجرا می شود و بحث تملک اراضی آن نیز به پایان رسیده است.

بهادری یادآور شد: هشت میلیارد ریال اعتبار تاکنون برای اجرای این طرح هزینه شده است.

وی اضافه کرد: یک میلیون و 450 هزار متر مکعب عملیات خاکبرداری و 700 هزار متر مکعب عملیات خاکریزی باید در این مسیر انجام شود که تاکنون 126 هزار متر مکعب خاکبرداری و 46 هزار متر مکعب خاکریزی آن به اتمام رسیده است.

مدیر کل راه و شهرسازی ایلام گفت: اجرای مراحل مختلف این مسیر در آینده علاوه بر کاهش زمان سفر و ایمنی بیشتر، استان ایلام را بیش از گذشته مورد توجه هموطنان برای سفر به عتبات عالیات قرار خواهد داد و این امر خود بستری برای توسعه استان در زمینه گردشگری و حمل و نقل خواهد بود.

به گزارش ایرنا، مسیر 100 کیلومتری ایلام به شهرستان مهران امروزه از پرتردد ترین راه های استان ایلام بشمار می رود.

راه اندازی مرز بین المللی مهران ، عزیمت کاروان های زیارتی عتبات عالیات و ایجاد منطقه آزاد تجاری در این خروجی در آینده نزدیک لزوم ارتقا وضعیت ایمنی این راه دوطرفه را بیشتر کرده تا ضمن آسانی در عبور و مرور وسائل نقلیه شاهد کاهش حوادث احتمالی در این مسیر باشیم. ک/3

540

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *