دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۶:۴۳

ˈخدابخش مرادیˈ روز دوشنبه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر استان در جمع خبرنگاران افزود: این تعداد یک درصد جمعیت معتادان کشور…

ˈخدابخش مرادیˈ روز دوشنبه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر استان در جمع خبرنگاران افزود: این تعداد یک درصد جمعیت معتادان کشور را تشکیل می دهد .

وی 98درصد جمعیت معتادان استان ر ا مرد و دو درصد را زن اعلام کرد و افزود: بیشترین آمار معتادان استان در رده سنی 25 تا 29سال هستند.

رییس شورای اطلاع رسانی استان افزود: براساس آمار سال گذشته 17هزار معتاد به مراکز درمانی استان مراجعه کردند که با توجه به پایش اسمی، معتادان از چند مرکز خدمات متفاوت دریافت کردند.

مرادی اظهار داشت: بحث اعتیاد و قاچاق مواد مخدر به عنوان یک آسیب اجتماعی با توجه به کاهش سن اعتیاد باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

***

کشفیات مواد مخدر 45درصد رشد داشت

معاون سیاسی امنیتی استانداری چهارمحال وبختیاری همچنین از افزایش 45 درصدی کشفیات موادمخدر در سه ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد.

مرادی افزود: درسه ماهه اول امسال 353کیلوگرم مواد مخدر در استان کشف شده که این میزان در مدت مشابه سال قبل 324کیلوگرم بوده است.

مرادی اظهار داشت: دراین مدت 919 تهیه کننده، توزیع کننده و قاچاقچی مواد مخدر دستگیر شدند که این میزان نسبت به سال قبل 18درصد رشد داشت.

وی از محورهای مواصلاتی استان به عنوان یکی از مسیرهای ترانزیت قاچاق در مسیر شمال و جنوب کشور یاد کرد وگفت: در این مدت دراستان 25 باند قاچاق متلاشی شده و جمع آوری معتادان پرخطر در این مدت 50 درصد رشد داشت.

***

دومیلیارد ریال در حوزه درمان معتادان هزینه شد

معاون سیاسی امنتی استاندار چهارمحال وبختیاری گفت: سال گذشته دومیلیارد ریال برای درمان معتادان در استان هزینه شد.

مرادی افزود: هم اکنون یک مرکز ماده 16(مرکز درمان وکاهش آسیب برای معتادان پرخطر)در استان فعال است که یکصد نفر در این مرکز از خدمات درمانی استفاده می کنند.

وی گفت: در استان پنج مرکز دائمی نگهداری معتادان فعال است که از این تعداد دو مرکز در شهرکرد و مابقی در فارسان، بروجن و لردگان قرار دارد.

رییس شورای اطلاع رسانی استان اظهار داشت: دربخش درمان و حمایت از معتادان، بخش خصوصی نیز مشارکت دارد که 30مرکز خصوصی درمان دائمی معتادان مجوز دریافت کردند و 14کمپ نگهداری و درمان معتادان فعال است.

مرادی جلب مشارکت مردمی و تقویت سازمان های مردم نهاد با رویکرد اجتماعی کردن بحث پیشگیری از مواد مخدر را ازبرنامه های امسال استان دانست.

وی افزود:هم اکنون 32سازمان مردم نهاد با رویکرد مقابله و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و 92 تیم اجتماع محور دراستان فعال است .

مرادی از تخصیص اعتبار و ردیف بودجه برای سند پیشگیری از اعتیاد استان خبرداد و گفت: 10درصد اعتبارات فرهنگی دستگاه های اجرایی استان به حوزه پیشگیری و مقابله با مواد مخدر اختصاص داده می شود.

به گزارش ایرنا، 25 ژوئن مصادف با چهارم تیر ماه روز مبارزه با مواد مخدر و از پنجم تا 11 تیرماه هفته مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر است.

7360/558/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *