پنجشنبه، ۲۴ مهر ۹۳ - ۰۹:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز همایش مدیران و روسای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران با حضور نصرت الله لطفی…

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز همایش مدیران و روسای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران با حضور نصرت الله لطفی معاون حقوقی و امور مجلس و استان های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور، حجت الاسلام سید محسن محمودی مدیر کل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، ائمه جمعه و روسای دفاتر این شورا در ورامین برگزار شد.

حجت الاسلام سید محسن محمودی در این همایش با اشاره به نقش مردم ورامین در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: مردم ورامین در 15 خرداد سال 1342 با شروع حرکت تاریخی امام راحل برای مقابله با رژیم پهلوی به صحنه آمدند و کفن پوش و در اوج مظلومیت و غربت به شهادت رسیدند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران افزود: شهرستان های استان تهران همواره جایگاه اثر گذاری را در معادلات کشوری ایفا می کنند به همین خاطر در مناسبت های ملی و مذهبی نیز توجه رسانه ها به این مناطق بسیار زیاد است.

مراسم ملی و دینی تریبون نظم اسلامی است

وی مردم استان تهران را مردمی مومن و متعهد و انقلابی دانست و بیان داشت: مردم شهرستان های استان تهران در قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همواره و در همه لحظات و برهه ها در کنار امام و رهبری قرار داشته و لحظه ای از ارزش های انقلاب دست نکشیده اند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود مراسم ملی و دینی را تریبون نظام اسلامی دانست و گفت: باید از این تریبون درست استفاده شود تا کسی نتواند از این جایگاه سوء استفاده کند.

تریبون نظام متعلق به هیچ جریان سیاسی و گرایش خاص نیست

این مسئول یادآور شد: متولیان برگزاری مراسمات ملی و دینی تریبون دار نظام اسلامی هستند و باید بدانیم که تریبون نظام متعلق به هیچ جریان سیاسی و گرایش خاص نیست و ضمن احترام به همه افراد و سلایق گوناگون، نباید اجازه سوء استفاده از تریبون نظام به جریانات سیاسی داده شود.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن مراسم روز 13 آبان و تقارن این روز با عاشورای حسینی تأکید کرد: مدیریت مراسم در این شرایط مهم بوده و نیازمند کمی هنرمندی است اما باید توجه داشت که این تقارن یک فرصت هم محسوب می شود چرا که این روز بهترین زمان  برای تبیین استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم است.

برنامه های فرهنگی و تبلیغی شهرستان های استان تهران در رسانه ملی دیده نمی شود

این مسئول  برگزاری مراسم باشکوه در روز عاشورا را همزمان با فعالیت های برخی گروه های تکفیری ضروری دانست و گفت: می توان برخی نوحه های انقلابی را در این روز خواند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران سپس ضمن انتقاد از عدم انعکاس برنامه ها و مراسم ملی و دینی در شهرستان های استان تهران افزود: شهرستان های استان تهران با وجود چندین میلیون جمعیت از داشتن رسانه مستقل محروم هستند و به همین خاطر برنامه های فرهنگی و تبلیغی این مناطق در رسانه ملی پوشش داده نمی شود.

نصرت الله لطفی نیز در این نشست با اشاره به تقارن 13 آبان امسال با روز عاشورای حسینی  اظهار داشت: امام حسین(ع) در روز عاشورا با ظلم و ستم مبارزه و خانواده اش را در این راه فدا کردند و 13 آبان نیز در امتداد حادثه عاشورا تعریف می شود زیرا روح حاکم بر 13 آبان، روح مبارزه با استکبار جهانی به عنوان مظهر و نماد ظلم در جهان است.

معاون حقوقی و امور مجلس و استان های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور افزود: درس عاشورا مبارزه با ظلم بوده و سیزدهم  آبان هم فلسفه ای جز مبارزه با ظلم و زور ندارد و روز ملی استکبار ستیزی است.

این مسئول در ادامه به اهمیت برگزاری مراسم یوم الله 9 دی ماه اشاره کرده و گفت: در 9 دی مراسم های پیش بینی شده باید  به صورت تبیینی باشد  و بایستی از فرصت 9 دی برای بصیرت افزایی بهره برد.

وی عنوان کرد: اهمیت 9 دی امسال بسیار بیشتر از سال های گذشته است چرا که با توجه به جنگ نرم دشمن باید از هر فرصتی برای بصیرت افزایی بهره برد و لذا ضروری است که 9 دی امسال از حداکثر توان و ظرفیت خود استفاده کنیم

در ادامه جلسه روسای دفاتر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران و نیز برخی از ائمه جمعه شهرستان های استان به بیان نقطه نظرات خود در مورد برگزاری بهتر و مطلوب تر مراسم 13 آبان و 9دی  پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.