شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۸:۴۳

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد فتحی بیرانوند پیش از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به تدوین طرح ساماندهی کالبدی سکونتگاههای…

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد فتحی بیرانوند پیش از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به تدوین طرح ساماندهی کالبدی سکونتگاههای روستایی بخش مرکزی دوره چگنی اظهار داشت: تدوین این طرح در سطح کالبدی دارای تاثیر مستقیم بر روی مناطق تحت مدیریت این سازمان است.

وی با بیان اینکه در تدوین این طرح باید برای سکونتگاههای موجود در منطقه حفاظت شده سفید کوه محدودیت های لازم مورد توجه قرار گیرد عنوان کرد: مطابق ماده 16 مناطق حفاظت شده در برنامه ریزی ها برای توسعه اقتصادی باید محدودیت های مناطق حفاظت شده لحاظ شود.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان لرستان بر ممنوعیت در واگذاری اراضی منطقه حفاظت شده تاکید کرد و گفت: همچنین در زمینه ساماندهی پسماندها در سکونتگاههای روستایی بخش مرکزی دوره چگنی باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

فتحی بیرانوند با بیان اینکه شهرستان چگنی یکی از بزرگترین قطب های دامپروری استان محسوب می شود بر ضرورت ساماندهی پسماندهای روستایی در بخش مرکزی این شهرستان تاکید کرد.

وی با اشاره به قرارگیری 13 روستا در منطقه حفاظت شده سفید کوه در محدوده شهرستان دوره چگنی مطابق مطالعات مشاور تصریح کرد: باید برای توسعه این روستاها محدودیت هایی در نظر گرفته شود.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان لرستان یادآور شد: منطقه حفاظت شده سفید کوه با وسعت 32 هزار هکتار در شهرستان چگنی در محدوده حوزه آبریز کرخه قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.