یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۳:۱۷

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی شاه حسینی صبح یکشنبه طی نشستی با خبرنگاران در محل سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: با همکاری…

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی شاه حسینی صبح یکشنبه طی نشستی با خبرنگاران در محل سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: با همکاری متقابل سازمان جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت استان و دراجرای مصوبه هیئت وزیران درخصوص تثبیت قیمت محصولات لبنی این رقم بابت مابه التفاوت قیمت شیر به دامداران که شیر را به مراکز جمع آوری شیر یا کارخانجات تحویل داده اند پرداخت شده است.

وی بیان کرد: با رعایت دستور العمل اجرایی و بررسی و نظارت بر میزان شیر دریافتی کارخانجات داخل استان، رقم ذکر شده به کارخانجات داخل استان پرداخت شده است و حدود سه میلیارد ریال دیگر نیز پس از تخصیص و دریافت اعتبار پرداخت خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان اضافه کرد: تایید مقدار شیر تحویلی دامداران به عهده سازمان جهاد کشاورزی استان است و سازمان همچنین به تمامی استعلام های ارسالی از استان های هم جوار برای تایید شیر خارج شده از استان و تحویل به کارخانجات شیر سایر استان ها پاسخ لازم داده است.

شاه حسینی افزود: شیر تحویلی به قیمت پایه 11 تا 12 هزار ریال تحویل مراکز و یا کارخانجات شده است و سقف دریافت یارانه بابت شیر تحویلی (تا رسیدن به قیمت 13 هزار ریال در هر کیلو) حداکثر یک هزار و 900ریال در هر کیلو گرم شیر تحویلی بوده است.

وی در خاتمه گفت: در سال گذشته به طور متوسط روزانه 280 تن شیر بیش از 27 هزار راس گاو شیری مولد، اصیل، دورگ و بومی از 224 واحد صنعتی، 500 واحد کوچک روستائی دارای پروانه بهره برداری و سایر واحدها فعال بدون پروانه بهره برداری تحویل کارخانجات و مرکز جمع آوری شیر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.