چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۹

به گزارش خبرنگار مهر، عدیل سروی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست مشترک با مسئولان صندوق مهر امام رضا(ع) تصریح کرد: این تسهیلات…

به گزارش خبرنگار مهر، عدیل سروی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست مشترک با مسئولان صندوق مهر امام رضا(ع) تصریح کرد: این تسهیلات در دو حوزه طرح های خود اشتغالی و طرح های پشتیبان از طریق صندوق مهر امام رضا (ع) پرداخت خواهد شد.

وی اضافه کرد: 30 درصد از مبلغ اختصاصی بالغ بر سه میلیارد و 978 میلیون ریال به طرح های خود اشتغالی پرداخت خواهد شد.

به گفته سروی مجریان طرح های تولید گیاهان دارویی، زعفران کاران و فعالیت های تولیدی زنان روستایی در اولویت دریافت تسهیلات خود اشتغالی هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان دلیل این اولویت بخشی را اهمیت توسعه کشاورزی استان در موارد ذکر شده عنوان کرد و گفت: طبق مطالعات ماه های اخیر استان، نیازمند توسعه محصولات کشاورزی متناسب با اقلیم خود که سودآفرینی اقتصادی به دنبال دارد، است.

وی معتقد است گیاهان دارویی و کشت زعفران از جمله این محصولات هستند که در سال های اخیر کارنامه قابل قبولی در تسهیل دهی بر جای گذارده اند.

سروی در ادامه صحبت های خود رقم تهسیلات بخش پشتیبان را 9 میلیارد و 282 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: سه پروژه در این حوزه معرفی شده است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تسهیلات این سه پروژه به دلیل اهمیت آن به زودی پرداخت می شود و سایر طرح ها نیز طبق ضوابط اداری تسهیلات دریافت خواهند کرد.

وی خواستار تحقق این تسهیلات در کوتاه ترین زمان ممکن شد تا متقاضیان بتوانند طرح های خود را عملیاتی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.