جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۷

نیما خسروی روز پنجشنبه در حاشیه همایش دیابت و تغذیه در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون اغلب…

نیما خسروی روز پنجشنبه در حاشیه همایش دیابت و تغذیه در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون اغلب بیماران زیرپوشش این بنیاد از شهرهای مشهد، تهران و کرج می باشند و ثبت نام از مبتلایان به صورت اینترنتی و حضوری انجام می شود.

وی اظهار کرد: بنیاد بین المللی پیشگیری وکنترل دیابت ایرانیان در سال 1384 با هدف حمایت، پیشگیری،کنترل، درمان و آموزش مبتلایان به دیابت تاسیس شده که دفتر مرکزی آن در شهر مشهد می باشد.

وی با بیان اینکه امسال 13 همایش با موضوع دیابت توسط بنیاد دیابت ایرانیان برگزار می شود، افزود: امروز شاهد برگزاری نخستین همایش این بنیاد با موضوع دیابت و تغذیه در سال جاری هستیم و به زودی همایش روزه داری و دیابت نیز از سوی این بنیاد برپا خواهد شد.

معاون اجرایی بنیاد بین المللی دیابت ایرانیان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 200 مددجوی نیازمند که مبتلا به بیماری دیابت بوده اند، زیر پوشش این بنیاد قرار گرفته اند.

به گفته وی، درمان رایگان، تهیه دارو و حمایت اجتماعی خانواده مانند تهیه لباس، مواد غذایی و کمک هزینه تحصیلی از جمله خدمات این بنیاد است.

وی با بیان اینکه طبق مجوز اخذ شده از مراجع تقلید این بنیاد اجازه جمع آوری وجوهات و فطریه شهروندان در راستای کمک به نیازمندان دیابتی را دارد، گفت: واحد مشارکتهای بنیاد همه روزه در وقت اداری پذیرای خیرین می باشد./3

7487 /664

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.