دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۰۷:۳۰

به گزارش  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران از سازمان اوقاف و امور خیریه ، عباسعلی جعفری با بیان اینکه بیش از 20 ماه از…

به گزارش  خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران از سازمان اوقاف و امور خیریه ، عباسعلی جعفری با بیان اینکه بیش از 20 ماه از زمان فعالیت معاونت بهره وری اقتصادی در سازمان اوقاف می گذرد ، اظهار داشت : این معاونت در 4 حوزه کاری بهره وری، اجارات ، عمران موقوفات و بقاع متبرکه و سرمایه گذاری فعالیت دارد.

وی با اشاره به برنامه های این معاونت در خصوص اجارات موقوفات افزود : ضابطه مند کردن و کارشناسی شدن نرخ اجارات براساس سامانه تعبیه شده و بروز رسانی نرخ اجارات طبق نرخ عادله در دستور کار قرار دارد.
جعفری با بیان اینکه دفاتر خدمات الکترونیک وقف در سال 92 در دو نقطه کشور به صورت آزمایشی راه اندازی شد ، افزود : در زمینه بهره وری، شناسایی، شاخص های بهره وری و اولویت بندی آنها در دستور کار قرار گرفت و برای ارتقای بهره وری موقوفات که از شعارهای سال 93 اوقاف است ، برنامه ریزی لازم صورت پذیرفته است.

 معاون بهره وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه این معاونت در زمینه طرح های عمرانی در دو حوزه بقاع متبرکه و موقوفات فعال است ، ادامه داد: در زمینه فعالیت های عمرانی رویکرد سازمان ، توجه به الگوی اسلامی و ایرانی است.

جعفری اضافه کرد : سال 89 ، 57 پروژه پروژه سرمایه گذاری بر روی موقوفات انجام شد که در سال 93 به 173 پروژه افزایش یافت که میزان سرمایه گذاری در این خصوص به 1570 میلیارد تومان رسیده است.

معاون بهره وری اقتصادی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه در سال 93 ، در 1300 بقعه متبرکه فعالیت عمرانی صورت گرفته است ، گفت : پروژه های عمرانی در بقاع متبرکه از زیربنای 451 هزار متر مربع در سال های گذشته، هم اکنون به یک میلیون و 340 هزار متر مربع رسیده است و در زمینه اعتبارات نیز رشد قابل ملاحظه ای صورت گرفته است.

وی در پایان از راه اندازی دبیرخانه تحول اقتصادی در این معاونت خبر داد و خاطر نشان کرد : کار گروه تحول اقتصادی سازمان اوقاف 4 جلسه برگزار کرده است که جمع بندی نهایی این جلسات منتج به برنامه های تحولی اقتصادی سازمان در سال 93 شده است.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.