یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۴۶

نویسنده معروف اسرائیلی یهودیان تندرو که مسیحیان و مسلمانان در اراضی اشغالی را هدف قرار می‌دهند را “نئونازی‌های عبری” خواند. به گزارش خبرگزاری…

نویسنده معروف اسرائیلی یهودیان تندرو که مسیحیان و مسلمانان در اراضی اشغالی را هدف قرار می‌دهند را “نئونازی‌های عبری” خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه عبری زبان هآرتس، عاموس عوز، مشهورترین نویسنده اسرائیلی در مراسمی که به مناسبت تولد 75 سالگی‌اش در تل‌آویو برگزار شده بود، عنوان داشت: تعبیر “پرداخت بهاء” که به طور گسترده برای توصیف حملات یهودیان افراطی علیه فلسطینی‌ها و اعراب اسرائیلی استفاده می‌شود تنها برای کاستن اهمیت واقعیتی است که رخ می‌دهد.

وی عنوان داشت: نام‌های جالبی برای توصیف این قبیل اقدامات که در جهت تحریف واقعیت است، استفاده می‌شود، اما باید گفت که این افراد نئونازی‌های عبری هستند.

وی تصریح کرد: عملیات تجاوزگرانه آنها با اقدامات نئونازی‌ها هیچ فرقی ندارد.

عوز در ادامه گفت: گروه‌های نئونازی‌ از حمایت‌های نژادپرست‌ها، حتی نمایندگان نژادپرست و حاخام‌ها استفاده می‌کنند که از نظر من حاخام‌ها تنها اقدامات آن‌ها را توجیه دینی می‌کنند.

مشهورترین نویسنده اسرائیلی اظهار کرد: اگر در آینده نزدیک دو کشور اسرائیل و فلسطین وجود نداشته باشد در این سرزمین تنها یک کشور که همان کشور عربی است، وجود خواهد داشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.