پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۵۹

به گزارش ایرنا‏، حامد قادرمرزی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی شهرستان قروه گفت: از این مبلغ 90 میلیارد ریال آن به…

به گزارش ایرنا‏، حامد قادرمرزی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی شهرستان قروه گفت: از این مبلغ 90 میلیارد ریال آن به شهرستان قروه اختصاص یافته است.

به گفته وی اعتبارات ماده 180 برای تعادل بخشی وضعیت توسعه ملی و محرومیت زدایی مناطق کم برخوردار و کم توسعه اختصاص یافته است.

قادرمرزی افزود: این اعتبارات در حوزه آب شرب روستایی، راه روستایی، طرح های هادی و امور ورزشی روستاها هزینه خواهد شد تا باعث ماندگاری مردم در روستاها شود.

وی گفت: همچنین از این محل 56 میلیارد ریال برای بهسازی 11 روستای شهرستان قروه در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی همچنین از اختصاص هفت هزار و 300 تن قیر رایگان مازاد بر سهمیه به استان کردستان خبر داد و افزود: حدود پنج هزار و 300 تن سهمیه شهرستان قروه و دو هزار تن نیز سهمیه شهرستان دهگلان است.

وی افزود: آسفالت مسیر سریش آباد – دیرکلو به طول هشت کیلومتر، سریش آباد – احمدآباد باش حدود 50 کیلومتر، کمربندی قزلجه کند چهار کیلومتر، مشیرآباد – اوریه سه کیلومتر و شانوره – پیربابا علی 9 کیلومتر از تعهدات سازمان توسعه صنایع و معادنی کشور است که باید آسفالت شود ولی متاسفانه در سال های گذشته در این باره غفلت و کوتاهی شده است.

قادرمرزی به بحران آب در شهرستان قروه اشاره کرد و افزود: اعتبارات ماده 180 هر چند برای شهرها تعریف نشده است اما حدود دو میلیارد ریال برای تامین آب شرب قلعه و بیش از دو میلیارد ریال نیز برای تامین آب شرب روستایی شهرستان قروه در نظر گرفته شده است.ک/2

7345/533

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.