سه شنبه، ۲۷ خرداد ۹۳ - ۰۵:۰۴

ˈابراهیم باغبانیˈ روز سه شنبه در این باره اظهار کرد: تاکنون در استان گلستان از محل جمع آوری زکات یک هزار و 371…

ˈابراهیم باغبانیˈ روز سه شنبه در این باره اظهار کرد: تاکنون در استان گلستان از محل جمع آوری زکات یک هزار و 371 پروژه اجرایی شده که یک هزار و 85 پروژه آن مانند ساخت حسینیه، زینبیه، کتابخانه و … فرهنگی بوده است.

وی با اشاره به این که 170 پروژه برای توسعه روستا و شهر از محل زکات انجام شده است، افزود: در این راستا می توان به ساخت درمانگاه، تقویت شبکه برق، آبرسانی در حوزه کشاورزی و در بحث جهیزیه و درمان اشاره کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان گفت: در سال گذشته 23 میلیارد تومان زکات در استان جمع آوری شد و گلستان در بخش کالا و نقدی در سطح کشور مقام اول زکات را کسب کرد.

باغبانی با اشاره به رشد 65 درصدی جمع آوری زکات در گلستان در سال 92 خاطرنشان کرد: این اقدامات با همکاری تمامی مردم، ائمه جمعه و هم چنین نماینده ولی فقیه در استان انجام شده است.

وی با بیان این که اولویت هزینه کرد زکات در راستای فقرزدایی است، تصریح کرد: تمام تلاش ها بر این است که منابع زکات به سمت پروژه های حمایتی و فقرزدایی هدایت شود تا بتوانیم بخشی از مشکلات مردم را مرتفع سازیم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان هدایت مردم به این سمت برای هزینه زکات در پروژه های مد نظر را مهم دانست و افزود: هر اندازه دهیاری ها و شوراها و هم چنین مردم در این زمینه اطلاعات بیش تری داشته باشند بهتر می توانند کمک کنند تا با عزم ملی نتایج خوبی را حاصل کرد.

کار جمع آوری زکات در سطح کشور در سال 83 آغاز و مبلغ یک میلیارد تومان جمع آوری شد و اکنون با تلاش هایی صورت گرفته، مبلغ جمع آوری زکات به بیش از 200 میلیارد تومان رسیده است.

602

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.