شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۵:۵۳

به گزارش خبرنگار مهر، هادی الماسی ظهر شنبه در مراسم افتتاح ساختمان دفتر نظام مهندسی ساختمان گیلان در شهرستان سیاهکل افزود: گاهی اوقات…

به گزارش خبرنگار مهر، هادی الماسی ظهر شنبه در مراسم افتتاح ساختمان دفتر نظام مهندسی ساختمان گیلان در شهرستان سیاهکل افزود: گاهی اوقات نگاه کشور برای برنامه ریزی و استقرار واحدهای اداری کمی است نه کیفی بنابراین سیاهکل به دلیل جمعیت کمتر تحت لوای فرمانداری لاهیجان قرار داشت اما در سال ۷۶ این شهرستان مستقل شد.

وی اظهارداشت: با این حال سیستم ساخت و ساز در سیاهکل زیرنظر نظام مهندسی لاهیجان بود که با تلاش های هیئت مدیره این شهرستان امروز دارای دفتر نمایندگی مستقل شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان با اشاره به اینکه در این استان ۱۰ دفتر نمایندگی وجود داشت، گفت: از سوی هیئت مدیره نظام مهندسی استان تصمیم گرفته شد پنج شهرستان دیگر دارای دفتر نمایندگی شوند که تاکنون افتتاح دفتر نمایندگی در شهرستان های املش، رضوانشهر، ماسال انجام شده و امروز همگان شاهد افتتاح دفتر نمایندگی سیاهکل هستند و امیدوارم دفتر نمایندگی نظام مهندسی شفت هم در آینده نزدیک افتتاح و به بهره برداری برسد.

وی در ادامه تعداد اعضای سازمان نظام مهندسی استان گیلان را ۱۷ هزار و 500 نفر عنوان کرد و افزود: دفتر نمایندگی این شهرستان تاکنون ۸۳ نفر عضو دارد.

الماسی بیان داشت: در بین این پنج نمایندگی تنها دفتر نمایندگی شهرستان سیاهکل دارای ساختمان خریداری شده است و بقیه به صورت استیجاری اداره می شوند.

وی اذعان داشت: اعضای هیئت رئیسه دفتر نمایندگی سیاهکل وظیفه خطیری را بر عهده دارند زیرا به عنوان پایه گذاران این دفتر نمایندگی می توانند با نقش خود نحوه فعالیت آن را رقم بزنند.

رئیس نظام مهندسی استان شهرستان سیاهکل را قسمتی از تاریخ پرافتخار گیلان عنوان کرد و یادآورشد: هر وقت به موسیقی بومی محلی ، جاهای دیدنی استان و تاریخ گیلان نگاه کنیم همیشه نام سیاهکل را در این بخش ها و تاثیر فرهنگ آن را پر رنگ می بینیم.

پس رئیس دفتر نظام مهندسی شهرستان سیاهکل گفت: خدمات رسانی در این شهرستان به دلیل وسعت و پراکندگی جمعیت به راحتی صورت نمی گرفت و بعد مسافت و دوری راه همواره مشکلاتی برای مردم ایجاد می کرد که استقرار دفتر نمایندگی این سازمان با حمایت های هیئت مدیره دوره ششم، در شهرستان سیاهکل باعث سهولت در انجام فعالیت های تخصصی می شود.

شیرین کام با اعلام این مطلب که در  هشت سال گذشته ساخت و ساز زیادی انجام نمی پذیرفت، اظهار داشت: یکی از دلایل کثرت ساخت و ساز مسکن مهر بود که در سال های اخیر موجب رونق این حرفه شد و همیشه زحمت نظارت بر دوش دوستان نظام مهندسی لاهیجان بود بنابراین ضرورت ایجاد کرد که این کار از این پس در شهرستان سیاهکل انجام پذیرد و  همگان امروز شاهد افتتاح ساختمان آن هستند.

وی با اشاره به این مطلب که ایجاد دفتر نظام مهندسی در شهرستانها هزینه زیادی را بر دوش نظام مهندسی استان گذاشت، اذعان داشت: تمام هزینه مرتبط از سوی نظام مهندسی ساختمان استان گیلان تأمین می شود و هیچ گونه اعتبار دولتی در این زمینه اخذ نمی شود.

رئیس دفتر نظام مهندسی شهرستان سیاهکل ریسک پذیری را عامل موفقیت یک مدیر قلمداد کرد و تصریح کرد: هر کاری باید توجیهی داشته باشد امیدوارم ریسک مدیریتی که برای ایجاد این دفتر در این شهرستان انجام گرفته جوابگو باشد بنابراین این کار نیاز به حمایت همه مردم علی الخصوص مهندسان دارد تا با ارائه خدمات مناسب علاوه بر رضایت مردم شهرستان بتوانیم اعتمادی را که از سوی هیئت مدیره در راه اندازی دفتر نمایندگی سیاهکل داشته اند به خوبی پاسخگو باشیم.

شیرین کام اذعان داشت: راه اندازی این دفتر حدود ۳۰۰ میلیون تومان برای نظام مهندسی هزینه در بر داشته است.

وی تجربه و دانش را عامل مهم جهت پیشرفت کار عنوان کرد و افزود: هیئت مدیره نظام مهندسی استان تشکیل شده از افراد باتجربه و جوان که می تواند پیشرفت خوبی برای استان به همراه آورد.

رئیس دفتر نظام مهندسی شهرستان سیاهکل یادآور شد: نباید به نظام مهندسی به چشم مجمع یا صنف نگاه کرد بلکه در اینجا بحث استفاده از فکر، نیرو و اندیشه است.

معاون فرماندار سیاهکل با اعلام این مطلب که فرمانداری سیاهکل سال ۷۶ تاسیس گردید اما هنوز بعضی ادارات در این شهرستان مستقر نیستند اما طی دو سال اخیر اکثر ادارات در این شهرستان استقرار یافته اند و در آینده نزدیک شاهد افتتاح اداره اوقاف و تبلیغات اسلامی در این شهرستان خواهیم شد.

محمدیان تشکیل دفتر نظام مهندسی در هر شهرستان را بسیار مثبت ارزیابی کرد و اذعان داشت: تشکیل این دفتر موجب کاهش بلایای طبیعی مثل زلزله خواهد شد اگر نظارت در شهرستان توسط این دفتر بخوبی انجام پذیرد می تواند درصد این آماررا هم کاهش دهد.

وی با اشاره به این مطلب که اشتغال یکی از مشکلات اساسی همه دولتمردان بود، تصریح کرد: تشکیل این دفتر می تواند بر کاهش آمار بی کاری اثرگذار باشد بنابراین از اعضای دفتر نظام مهندسی درخواست دارم که در کارگروه اشتغال شهرستان حضور داشته باشند.

معاون فرماندار شهرستان سیاهکل با اشاره به اینکه وجود این دفتر حتی در ورود سرمایه گذاران مفید است، عنوان کرد: آنچه از دفتر نمایندگی نظام مهندسی انتظار می رود این است که در کنار نظارت، پژوهش و تحقیق را هم دنبال کنند.

به گزارش  خبرنگار مهر، دفتر نظام مهندسی ساختمان شهرستان سیاهکل با حضور هادی الماسی رئیس سازمان نظام مهندسی استان گیلان، اعضای هیئت مدیره ، هیئت رئیسه دفتر نمایندگی سیاهکل ،شهرداران شهرهای سیاهکل و دیلمان، محمدیان معاون فرماندار سیاهکل، جمع کثیری از مهندسان و مردم شهرستان سیاهکل افتتاح و به بهره برداری رسید.

سیاهکل از سال ۱۳۰۴ دارای شهرداری و جز ۱۶ شهر اولیه ای بودکه دارای شهرداری شد اما طی این مدت در این شهرستان خدمات صورت گرفت و نارسایی هایی هم دارد که امروز همگان شاهد یکی از بزرگترین خدمات در این شهرستان هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *