یکشنبه، ۱۶ شهریور ۹۳ - ۰۳:۰۷

نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس با بیان اینکه از 23 شهرستان استان 14 شهرستان در فقر هستند گفت: به همین…

نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس با بیان اینکه از 23 شهرستان استان 14 شهرستان در فقر هستند گفت: به همین دلیل نیازمند مستقل شدن و تقسیم استان هستیم تا بتوان از امکانات و ظرفیت‌های منطقه به نحو احسن استفاده کرد و میزان بهره‌وری مردم از آن را افزایش دهیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کویر، فرج‌الله عارفی در دیدار با کارکنان کمیته امداد شهرستان جیرفت گفت: کمیته امداد در سطح کشور کارهایی انجام داده که در نوع خود کم نظیر است و مدل‌هایی را طراحی و اجرا کرده که می‌تواند برای سایر دستگاه‌های اجرایی یک نمونه و الگو باشد.

وی نیروی انسانی کارآمد را عامل موفقیت و پیشرفت مجموعه امداد دانست و اظهارکرد: کمیته امداد در راستای اشتغال، مسکن و توزیع سبد کالا اقدامات خوبی انجام داده است.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: تمام تلاش ما براین بود که فعالیت‌ها و برنامه‌های کمیته امداد را پشتیبانی کنیم و امکانات و ابزارهای قانونی و لازم را در اختیار امدادگران قرار دهیم.

وی با بیان اینکه وسعت بیش از حد استان کرمان مانع خدمات‌رسانی صحیح وعادلانه به محرومان می‌شود، افزود: از 23 شهرستان استان 14 شهرستان در فقر هستند و به همین دلیل نیازمند مستقل شدن و تقسیم استان هستیم تا بتوان از امکانات و ظرفیت‌های منطقه به نحو احسن استفاده کرد و میزان بهره‌وری مردم از آن را افزایش دهیم.

عارفی اظهارکرد: استان کرمان وسعت زیادی دارد و درنقشه‌ای که استاندار برای توسعه استان طراحی کرده منطقه جنوب کرمان هیچ جایگاهی ندارد.

وی با اشاره به اینکه در استان کرمان 1580 کیلومتر راه و بزرگراه احداث شده است، تصریح‌کرد: سهم جنوب کرمان از این میزان بزرگراه تنها 120 کیلومتر است و این کار ظلم بزرگی به جنوب کرمان است زیرا طبق قانون 515 کیلومتر از این میزان راه‌ها متعلق به جنوب کرمان است که احداث نشده است.

عارفی خاطرنشان کرد: با استقرار اداره‌های کل در جنوب استان کرمان بسیاری از مشکلات مردم این منطقه برطرف می‌شود.

غلامرضا حسنخانی دستیار مدیرکل کمیته امداد استان در جنوب کرمان نیز در این دیدار گفت: جنوب استان کرمان ظرفیت‌های لازم را برای استقرار اداره کل دارد و ما آمادگی داریم که بتوانیم خدمات بیشتری به محرومان ارائه کنیم

وی ضمن ارائه گزارشی از عملکرد کمیته امداد جنوب کرمان، خواستار همکاری بیشتر نماینده مردم شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی در خصوص راه‌اندازی اداره کل در جنوب شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *