یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۳:۳۹

ابراهیم صفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مطالعات برای اجرای پروژه های عمرانی در نقاط مختلف شهر…

ابراهیم صفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مطالعات برای اجرای پروژه های عمرانی در نقاط مختلف شهر ارومیه انجام می شود که با اتمام مطالعات، عملیات اجرایی آنها به اجرا درمی آید.

وی اضافه کرد: ایجاد تقاطع های غیرهمسطح در تقاطع های شورا – دانشکده، ورزش- آهندوست، امام – استادان، میدان دفاع مقدس، میدان کسری، فلکه بهداری، میدان ولایت فقیه، میدان خیرین و کریدور بعثت به همراه تقاطع غیرهمسطح مدنی – مطهری از جمله این طرح های مطالعاتی هستند.

وی از اجرای 9 پروژه بزرگ در رینگ میانی کمربندی ارومیه در سالهای اخیر نیز خبر داد و اظهار کرد: تقاطع های غیرهمسطح شهید بهشتی با 16 پروژه مختلف، تقاطع های غیرهمسطح مدرس، مادر، امام علی (ع)، میثم، امامت، میرزای شیرازی، شهید ذاکر و ابوذر این پروژه ها را شامل می شوند که در مجموع برای آنها سه هزار و 210 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

معاون فنی و عمرانی شهردار ارومیه ادامه داد: قرار است که در رینگ میانی کمربندی این شهر، 17 تقاطع غیرهمسطح به اجرا درآید که 80 درصد گامهای تحقق این امر را برداشته ایم و تنها 20 درصد باقی مانده است.

صفری گفت: در کنار توجه به رینگ های داخلی، میانی و بیرونی ارومیه، قصد داریم توجه ویژه ای نیز به موضوع کریدورهای شرق – غرب و شمال – جنوب در شهر داشته باشیم که به همین منظور، 11 کریدور شامل شش کریدور شمال – جنوب و پنج کریدور شرق – غرب شناسایی شده است.

وی افزود: یکی از مهمترین و کاربردی ترین کریدورها در ارومیه، کریدور تقاطع شهید ذاکر تا خیابان مولوی است که قصد داریم مطالعات آن را برای اجرای مسیر تونلی انجام دهیم.

در یک سال گذشته، فعالیت های عمرانی بسیار خوبی در شهر ارومیه به اجرا درآمده که توانسته بخشی از ترافیک شهری را حل کند.

ارومیه 10 هزار و 500 هکتار مساحت دارد و با جمعیت حدود 670 هزار نفری، دهمین شهر پرجمعیت ایران به شمار می رود.

8136/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.