چهارشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۹:۱۶

به گزارش خبرنگار مهر، تیمور طهماسب پور بعد از ظهر چهارشنبه در آیین معارفه خود، ایجاد مراکز نیکوکاری  رابه عنوان یک شبکه جدید…

به گزارش خبرنگار مهر، تیمور طهماسب پور بعد از ظهر چهارشنبه در آیین معارفه خود، ایجاد مراکز نیکوکاری  رابه عنوان یک شبکه جدید در جهت کمک به نیازمندان دانست و گفت:  پیگیری ایجاد این شبکه ها  موجب می شود نتایج آن سبب رضایت جامعه هدف  و امتنان کمیته امداد  حضرت امام شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مازندران، در ادامه با بیان اینکه با تاسیس این مراکز کارهای شناسائی نیازمندان و متمکنین  از طریق این شبکه ها صورت  می گیرد عنوان داشت:  با واگذاری اصل امور به شبکه ها ارائه خدمات نیز از سوی مراکز صورت  می گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)  استان مازندران ضمن تاکید بر اجرای ابلاغیه مقام معظم رهبری به کمیته امداد و  ابلاغیه سرپرستی کمیته امداد کشور گفت: رسیدن به تحقق شعار اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی با استفاده از توانمندی همکاران در این نهاد میسر است بطوریکه در حوزه نیروی انسانی مولفه مدیریت جهادی را با عزم راسخ دنبال می کنم.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مازندران گفت: در ابتدای سال جاری دو ابلاغیه  به کمیته امداد استان رسیده که یکی کلی بوده ومشمول کمیته امداد؛ که با عنوان اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و در ابلاغیه دوم  در راستای ترسیم راهبرد اجرائی کمیته امداد جهت تحقق شعار مقام معظم رهبری بوده است.

طهماسب پور ادامه داد: استحکام تعالی فرهنگی خانواده، گسترش شبکه خانوادگی با محوریت سبک مدیریت جهادی در ابلاغیه دوم، مدنظر قرار گرفته که هر دو ابلاغیه چراغ راهی است که آن را دنبال خواهیم کرد.

وی در ادامه ضمن تاکید بر اینکه با توانمندی که در همکاران خود سراغ دارم اجرای درست این دو ابلاغ مهم انجام خواهد گرفت در تشریح برنامه های خود در دوره مدیریت اظهار کرد: اهتمام ویژه به مسائل فرهنگ و تحکیم نهاد ارزشمند خانواده، کسب مهارت زندگی، تقویت سیره ائمه اطهار،  منویات مقام معظم رهبری و رهنمودهای سرپرستی کمیته امداد کشور به عنوان یک ارزش در الویت کاری بنده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مازندران، ادامه داد: توسعه اشتغال و زمینه کار و تولید از دیگر الویت های کاری من بوده  که با بهره گیری از حمایت های مقام ارشد استانی ، استفاده از ظرفیت های دستگاه های دیگر و منابع خدادادی استان (جنگل، دریا و دشت) در ایجاد اشتغال استان می توان گام های موثری برداشت.

طهماسب پور، در بخش دیگری از سخنانش در تشریح برنامه ها اظهار نمود: توسعه زکات که مهمترین بخش مشارکت های مردمی این نهاد است  در استان رشد خوبی پیدا کرده است که تلاش می کنیم این موضوع در استان به مانند گذشته به خوبی  پیگیری شود.

وی تصریح کرد:  در حوزه نیروی انسانی کمیته امداد استان سعی داریم مولفه های مربوط به مدیریت جهادی را با عزم راسخ دنبال کنیم .

این مسوول در پایان اظهار نمود: بنای کارم را استعانت از خدا  ، قصد قربت ، تقویت توفیقات مردمی و استعانت از علماء قرار دادم و از هیچ تلاشی در بکارگیری از فرصت ها دریغ نخواهم کرد و در این راه نیاز به همدلی و همراهی همه شما عزیزان  دارم.

ابراهیم باغبانی ، مدیرکل سابق کمیته امداد حضرت امام (ره) مازندران گفت: در حوزه فرهنگی 24هزار و 272 مشاوره در سال 92 این نهاد داشته که  بیشتر به امور خانواده و مشاوره  گرایش پیدا کرده است.

باغبانی، با بیان اینکه در بخش مشارکتی نیز کارهای خوبی صورت گرفت تصریح کرد: در این حوزه 630درصد رشد داشتیم.

وی  از اجرائی شدن  بخشی ازخوشه کسب و کار در کمیته امداد استان خبر داد و گفت: در بخش اشتغال رتبه های سوم و چهارم را داریم بطوریکه در مجموعه استانداری مازندران هیچ دستگاهی رکورد کمیته امداد را نزده است.

مدیرکل سابق کمیته امداد استان مازندران، با بیان این مطلب که  بخش مددجوئی در حوزه حقوقی  مظلوم است بر پیگیری امور مددجویان توسط بخش های مرتبط تاکید کرد.

باغبانی  از جذب در مجموع 85 درصد از اعتبارات در سال 92 خبر داد و گفت: در بحث انضباط مالی با حفظ ضوابط و مقررات و چارچوب مالی و شفاف سازی در حوزه برنامه ریزی برنامه 5ساله پنجم اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی در پایان ضمن تشکر از رسانه های دیداری، شنیداری، مجازی و مکتوب استان  گفت: رسانه ها شرایط خوب خدمت را برای مجموعه کمیته امداد مازندران فراهم کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.