چهارشنبه، ۱۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۲:۰۴

حجت الاسلام جواد حیدری راد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سال گذشته مراسم معنوی اعتکاف علاوه بر شهرهای بهار، لالجین و…

حجت الاسلام جواد حیدری راد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سال گذشته مراسم معنوی اعتکاف علاوه بر شهرهای بهار، لالجین و مهاجران در روستاهای حسین آبادعاشوری، گنج تپه، همه کسی، دینارآباد، آبرومند و کریم آباد برگزار شد.

سرپرست تبلیغات اسلامی شهرستان بهار افزود: همچنین مراسم اعتکاف امسال در دو مسجد شهر بهار، دو مسجد شهر لالجین، مسجد جامع شهر مهاجران، و مساجد روستاهای دینارآباد، حسین آبادعاشوری، گنج تپه، کریم آباد، همه کسی و آبرومند برگزار می‌ شود.

وی بیان داشت: سخنرانی، برگزاری گفتمان های دینی، بیان احکام اعتکاف، جلسات پرسش و پاسخ دینی، برگزاری جلسات آموزش مهارت های زندگی و  حلقه های قرآنی و معرفتی از جمله برنامه های اعتکاف است.

حجت‌الاسلام حیدری راد اضافه کرد: مراسم جشن ولادت حضرت علی(ع)، زیارت عاشورا و آل یاسین، مداحی و عزاداری، دعای توسل و اعمال ام داوود با حضور اساتید و مداحان استانی و شهرستانی بخش دیگری از برنامه های فرهنگی ستاد اعتکاف است.

سرپرست تبلیغات اسلامی شهرستان بهار عنوان داشت: در حال حاضر ۱۴ مسجد برای مراسم معنوی اعتکاف آماده و پذیرای معتکفین هستند.

وی ابراز داشت: با جذب جوانان به شرکت در مراسم اعتکاف می توان آنان را در مقابله همجمه های سنگین دشمن بیمه و همچنین طی این سه روزی که در مساجد هستند آنان را با مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و بهداشتی آشنا و آگاه کرد.

حجت الاسلام حیدری راد اذغان داشت: برگزاری مراسم اعتکاف در ماه های رجب و رمضان بهترین فرصت برای نزدیک کردن دل ها به سمت خداوند متعال و دوری جستن از مسائل و گرفتاری های دنیوی است که باید از این فرصت بهترین استفاده را نمود و دل را صیقل داد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.