چهارشنبه، ۱۶ مهر ۹۳ - ۰۵:۳۶

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفي شريعتي ظهر چهارشنبه در نشست صندوق توسعه بخش كشاورزي شهرستان دامغان در محل فرمانداري اين شهرستان با بیان…

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفي شريعتي ظهر چهارشنبه در نشست صندوق توسعه بخش كشاورزي شهرستان دامغان در محل فرمانداري اين شهرستان با بیان اینکه 14 هزار خانواده كشاورزان، روستائيان و عشاير استان سمنان تحت پوشش صندوق بيمه اجتماعي هستند، اظهار داشت: تمام تلاش ما بر اين است كه با همكاري و همراهي جهاد كشاورزي، صندوق توسعه بخش كشاورزي و نظام صنفي كشاوزي بتوانيم 100 درصد جامعه هدف را در استان سمنان تحت پوشش صندوق بيمه اجتماعي كشاورزان ، روستائيان و عشاير قرار دهيم.

وي با اشاره به اينكه صندوق بيمه اجتماعي كشاورزان، روستائيان و عشاير نهاد تأمين كننده خدمات بيمه هاي اجتماعي مطلوب با امكان دسترسي آسان، توام با كرامت و منزلت براي تمامي آحاد جامعه است خاطر نشان ساخت: 550 خانواده از جامعه هدف در طول سال از اين صندوق مستمري از كار افتادگي و فوت دريافت مي كنند.

تعريف 230 شغل در صندوق بيمه اجتماعي كشاورزان، روستائيان و عشاير

مدير صندوق بيمه اجتماعي استان سمنان از تعريف230 شغل در این صندوق خبر داد و اظهار داشت: پيري (بازنشستگي)، از كار افتادگي و برخورداري بازماندگان تحت تكفل بيمه شده متوفي از مستمري از مهمترين مزاياي عضويت در اين صندوق است.

شريعتي يادآور شد: اين صندوق تأييديه لازم را از نظام صنفي كشاورزي، صندوق توسعه بخش كشاورزي و ادارات عشاير دريافت مي كند و بر اساس آن خدمات لازم را به كشاورزان، روستائيان و عشاير مي دهد.

وي با بيان اينكه تمامي روستائيان، كشاورزان غيرساكن در روستا و عشاير بالاي 18 سال مي توانند عضو اين صندوق شوند گفت: انعقاد قرار داد، پرداخت بيمه و دارا بودن حداقل 18 سال تمام و بدون محدوديت در حداكثر سن از شرايط عضويت در اين صندوق است.

2 هزار خانواده روستايي، كشاورز و عشاير دامغان تحت پوشش صندوق بيمه اجتماعي

 معاون سياسي اجتماعي فرماندار شهرستان دامغان نيز در اين جلسه با بیان اینکه دو هزار و 450 خانواده روستايي، كشاورز و عشاير در اين شهرستان تحت پوشش صندوق بيمه اجتماعي هستند اظهار داشت: اين تعداد 70 درصد از جمعيت مورد هدف است كه تلاش مي كنيم تمام افراد جامعه هدف را تحت پوشش قرار دهيم.

علي محمد مويدي زاده افزود: بر اساس آمارهاي ارائه شده سه هزار و 500 نفر از خانواده هاي روستائيان، كشاورزان و عشاير در شهرستان دامغان بايد تحت پوشش قرار گيرند كه اين آمار جداي از آمار كشاورزاني است فاقد بيمه اجتماعي هستند.

وي در خاتمه با بيان اينكه تاكنون 90 خانواده كشاورز، روستايي و عشاير در شهرستان دامغان مستمري از كار افتادگي و فوت دريافت مي كنند خاطرنشان ساخت: شهرستان دامغان از لحاظ ميانگين بالاترين آمار در بحث تحت پوشش قرار دادن خانواده هاي كشاورزان، روستائيان و عشاير در صندوق بيمه اجتماعي در استان سمنان را دارد.

در اين نشست هر يك از اعضا نظرات، ديدگاه ها و گزارشي از آخرين اقدامات خود در زمينه بيمه صندوق اجتماعي كشاورزان، روستائيان و عشاير در شهرستان دامغان ارائه دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.