چهارشنبه، ۱۸ تیر ۹۳ - ۰۳:۲۸

سید محمد بیاتیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: این میزان اعتبار از محل ماده 180برنامه پنجم توسعه…

سید محمد بیاتیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: این میزان اعتبار از محل ماده 180برنامه پنجم توسعه جهت حل مشکلات شهری و روستایی شهرستان بیجار اختصاص یافته است.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد امکانات لازم در مناطق مختلف به ویژه روستاها سبب ماندگاری و مانع از مهاجرت افراد به شهرها می شود، افزود: از این مبلغ 50 درصد آن جهت رفع مشکل کم آبی در روستاها اختصاص داده می شود.

وی ضمن انتقاد از وضعیت راه های روستایی این شهرستان و نارضایتی مردم و مهاجرت آنها به شهر و دیگر نقاط، گفت: 24 روستای بالای 50 خانوار، 70 روستای دارای جمعیت 20 تا 50 خانوار و 65 روستای کمتر از 20 خانوار شهرستان بیجار فاقد راه روستایی مناسب است.

دبیر مجمع نمایندگان استان کردستان اظهار کرد: همچنین 40 میلیارد ریال از اعتبارات اختصاص یافته از محل ماده 180 جهت رفع مشکلات راه روستایی است و مابقی صرفاً برای تامین آب و مسائل و مشکلات پیش روی آن لحاظ گردیده است.

بیاتیان در ادامه از پیشرفت 20 درصدی استخر آموزش و پرورش بیجار خبر داد و گفت: این استخر که یکی از زیر ساخت های ورزشی شهرستان بیجار محسوب می شود با اختصاص 12میلیارد ریال اعتبار، تا پایان سال مالی 93 به اتمام خواهد رسید.

نماینده مردم شهرستان بیجار همچنین با اعلام اختصاص یک میلیارد و 250 میلیون ریال برای توسعه و راه اندازی شبکه دیجیتال در شهرها و بخش هایی که تحت پوشش نیستند، افزود: با این هزینه و تقویت زیرساخت ها، خلاء پوشش سیمای جمهوری اسلامی و شبکه استانی از بین می رود و جایگزین مناسبی برای شبکه های ماهواره ای که جز به تخریب خانواده ها نمی اندیشند، گردد.

سهم شهرستان بیجار از راه روستایی 22 درصد و میانگین کشوری 44 است و هم اکنون 159روستای بیجار فاقد راه مناسب است.

شهرستان بیجار با هفت هزار و 730 کیلومتر مربع مساحت در غرب کشور و 142 کیلومتری شمال شرقی سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.ک/2

7350/533

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.