یکشنبه، ۱۱ آبان ۹۳ - ۱۲:۰۸

به گزارش خبرنگار مهر، احمد تجری مفرد شامگاه شنبه در گفتگو با خبرنگاران، بیان کرد: در ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع) باتشکیل 5…

به گزارش خبرنگار مهر، احمد تجری مفرد شامگاه شنبه در گفتگو با خبرنگاران، بیان کرد: در ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع) باتشکیل 5 گروه از مساجد سراسر شهرستان و فعالیت های آنان بازدید  شد تا مشکلات و کمبودهای احتمالی برطرف شود.

تجری با اشاره به فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: بی تردید توجه به فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر از اصلی ترین پیام‌های قیام عاشورا است.

فرماندار علی آباد کتول در ادامه افزود: احياي فريضه امر به معروف و نهي از منكر تضمين‌ كننده سلامت جامعه است و رعايت آن آحاد اجتماع را در برابر هرگونه گناه و آلودگي بيمه مي‌كند، لذا لازم است امت اسلامی در انجام آن اهتمام ورزند.

وی تاکیدکرد: جذب و هدایت جوانان از مهمترین فعالیت های مبلغین مساجد و تکایا در ایام محرم است.

حجت الاسلام سید مهدی موسوی امام جمعه علی آباد کتول هم گفت: حادثه کربلا یک حادثه بزرگی است که در آن روح استقامت و ایثار در مردم زنده می شود.

وی افزود: امام حسین (ع) و یاران با وفایش در عاشورا درس بزرگی به جامعه بشریت دادند و درس آموزی از این واقعه، موجب تقویت اراده بشر در راه ایثار و جوانمردی و شهامت است.

حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد: در طول تاریخ حوادثی دلخراش تر از حادثه کربلا رخ داده است، اما با گذشت زمان به فراموشی سپرده شده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *