140 مبلغ به مساجد شهرستان علی آبادکتول اعزام شدند

به گزارش خبرنگار مهر، احمد تجری مفرد شامگاه شنبه در گفتگو با خبرنگاران، بیان کرد: در ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین(ع) باتشکیل 5 گروه از مساجد سراسر شهرستان و فعالیت های آنان بازدید  شد تا مشکلات و کمبودهای احتمالی برطرف شود.

تجری با اشاره به فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: بی تردید توجه به فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر از اصلی ترین پیام‌های قیام عاشورا است.

فرماندار علی آباد کتول در ادامه افزود: احياي فريضه امر به معروف و نهي از منكر تضمين‌ كننده سلامت جامعه است و رعايت آن آحاد اجتماع را در برابر هرگونه گناه و آلودگي بيمه مي‌كند، لذا لازم است امت اسلامی در انجام آن اهتمام ورزند.

وی تاکیدکرد: جذب و هدایت جوانان از مهمترین فعالیت های مبلغین مساجد و تکایا در ایام محرم است.

حجت الاسلام سید مهدی موسوی امام جمعه علی آباد کتول هم گفت: حادثه کربلا یک حادثه بزرگی است که در آن روح استقامت و ایثار در مردم زنده می شود.

وی افزود: امام حسین (ع) و یاران با وفایش در عاشورا درس بزرگی به جامعه بشریت دادند و درس آموزی از این واقعه، موجب تقویت اراده بشر در راه ایثار و جوانمردی و شهامت است.

حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد: در طول تاریخ حوادثی دلخراش تر از حادثه کربلا رخ داده است، اما با گذشت زمان به فراموشی سپرده شده است.

 

 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*