پنجشنبه، ۰۸ خرداد ۹۳ - ۰۱:۲۲

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، عبادالله فتح اللهی با اشاره به سکونت 15 درصد مردم تهران در بافت…

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران، عبادالله فتح اللهی با اشاره به سکونت 15 درصد مردم تهران در بافت های فرسوده افزود: کمبود شبکه حمل و نقل عمومی و سرانه های خدماتی از جمله سرانه های فضای سبز، بهداشت، درمان و … به دلیل نفوذ ناپذیری و ریزدانگی در بافت های فرسوده شهر تهران به چشم می خورد و مجموع این عوامل، مشکلات درون بافت های فرسوده را متراکم تر می سازد.

وی با بیان اینکه نوسازی بافت های فرسوده از جمله موضوعات اصلی در مقوله مدیریت شهری است، تصریح کرد: مبحث نوسازی تلفیقی از موضوعات آلودگی هوا و حمل و نقل عمومی است که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری، شورای اسلامی شهر تهران و شهردار تهران قرار دارد و پرداختن به این مهم موجب رفع این دو معضل خواهد شد.

مدیرعامل سازمان نوسازی افزود: خوشبختانه در حال حاضر ادبیات مشترکی در زمینه نوسازی میان دولت، شورای اسلامی شهر تهران و شهرداری شکل گرفته اما تبدیل این ادبیات مشترک به یک پروژه مشترک و در نهایت ایجاد خروجی کارآمد نیازمند گفتگو، تعامل، تبادل نظر و ممارست بیشتر میان این سه نهاد است.

فتح اللهی به تجربه موفق ایجاد دفاتر تسهیل گری در سطح مناطق و ارتقای این دفاتر از پنج دفتر به 56 دفتر، به پاره ای از مشکلات و موانع بر سر راه نوسازی در مناطق اشاره و بر ضرورت همگرایی، همفکری و هم ذهنی جهت عبور از این دالان تأکید کرد.

تهرام/7247/1348

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.