یکشنبه، ۳۰ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۱

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: 15 درصد مدارس این استان استیجاری است بنابراین نیازمند احداث فضاهای آموزشی جدید در…

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: 15 درصد مدارس این استان استیجاری است بنابراین نیازمند احداث فضاهای آموزشی جدید در این استان هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه سمنان، ابوالفضل دربانی از احداث 16 فضای آموزشی جدید تا مهر امسال در استان سمنان خبر داد و گفت: برای احداث این تعداد مدرسه و فضای چند منظوره ورزشی اعتباری بالغ بر با 8 میلیارد و 850 میلیون تومان صرف شده است.

وی با بیان اینکه از این تعداد پروژه بالغ بر 11 باب آن مدرسه است، افزود: تعداد سه مدرسه نیز در سایت مسکن مهر تحویل آموزش و پرورش استان شد که برای تجهیز این مدارس اعتبار 150 میلیون تومانی نیز تخصیص داده شده است.

عدم استفاده از “وایت برد” به علت انعکاس نور و غیراستاندارد بودن

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر جایگزینی اقلام جدید به جای استفاده از گچ و تخته سیاه در مدارس استان، تصریح کرد: در هیچ کدام از مدارس استان از” وایت برد” به علت انعکاس نور و عدم استانداردهای لازم استفاده نمی‌شود چرا که این تخته‌ها به چشم دانش‌آموزان آسیب می‌رسانند.

وی افزود: استفاده از تخته‌های هوشمند در صورت وجود اعتبار مازاد بر نیاز، در اولویت تجهیز مدارس استان قرار دارد. همچنین در مدارس این استان برای تخته‌های سبز و سیاه از گچ‌های نانو که دارای استانداردهای لازم هستند استفاده می‌شود.

تنها 29 درصد فضاهای آموزشی استان استانداردند

ساخت 33 فضای آموزشی از مهر 92 تا مهر 93

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان با بیان اینکه از مهر گذشته تا مهر امسال تعداد 33 پروژه تحویل مدارس استان شده است، خاطرنشان کرد: تعداد 16 مدرسه با 128 کلاس درس و زیربنای 20 هزار و 179 مترمربع، 9 نمازخانه، دو سالن ورزشی در شهرستان میامی و شهمیرزاد، دو خوابگاه، یک کتابخانه، توسعه یک مدرسه با افزودن دو کلاس درس، احداث دو سرویس بهداشتی از جمله پروژه‌های عمرانی استان در یک سال اخیر بوده است.

دربانی با بیان اینکه تنها 29 درصد فضاهای آموزشی استان استاندارد هستند، تصریح کرد: 45 درصد از فضاهای آموزشی تخریبی بوده و 11 درصد نیز نیاز به مقاوم‌سازی است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان از 67 پروژه عمرانی آموزشی نیمه‌تمام و در دست ساخت در این استان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد 16 پروژه در شهرستان سمنان، دو پروژه در سرخه، 21 پروژه آموزشی در شاهرود، هشت پروژه در شهرستان مهدیشهر، یازده پروژه در گرمسار و 9 پروژه عمرانی در شهرستان دامغان واقع شده‌اند.

دربانی با بیان اینکه از این 67 پروژه، 22 پروژه مشارکتی و خیرساز است، یادآوری کرد: اولویت تکمیل پروژه‌های ناتمام با این پروژه‌ها است.

وی همچنین گفت: با افتتاح این 67 پروژه، 275 کلاس درس به فضاهای آموزشی استان اضافه خواهد شد.

وی از پیش‌بینی تحویل 22 پروژه عمرانی تا مهر سال آینده در این استان خبر داد و تصریح کرد: برای ساخت این پروژه اعتباری بالغ بر 13 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *