سه شنبه، ۰۶ خرداد ۹۳ - ۰۱:۵۲

سرهنگ حسین بیدمشکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این عملیات 20 گروه موتوری و 10 گروه خودرویی وارد…

سرهنگ حسین بیدمشکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این عملیات 20 گروه موتوری و 10 گروه خودرویی وارد عمل شدند و علاوه بر شناسایی این سرقت ها، پنج سرقت به عنف از مغازه ها و فروشگاه های این منطقه شناسایی و دو متهم دستگیر و چهار نفر دیگر هم توسط مالباختگان معرفی و دستگیر شدند.

وی گفت: این افراد در ساعات پایانی شب به سوپر مارکت ها مراجعه و سرقت می کردند که در این ارتباط 10 دستگاه موتور سیکلت هم ضبط شده و در حال بررسی های تکمیلی هستیم.

وی با اشاره به تاکید فرمانده ناجا به مبارزه با سرقت به عنوان یکی از اولویت های اصلی نیروی انتظامی، افزود : در این راستا طی جلسات متعدد نقش دستگاه ها و سازمان های مختلف نیز در این موضوع تبیین و روشن شده که همه به نوعی در کنار پلیس قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه این اقدام در پیشگیری و کشف سرقت ها اقدامی جدید است، گفت : همانند سایر نقاط کشور در خراسان رضوی بعنوان یکی از استان های بزرگ کشور قرارگاه ویژه مبارزه با سرقت تشکیل شده و چندین طرح هم در این ارتباط از ابتدای سال اجرا شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس هر سرقتی بویژه سرقت خودرو و قطعات آن و سرقت به عنف که فراوانی بیشتری نسبت به سایر موارد دارد، درصورت گزارش به پلیس 110 از زمان اعلام وقوع تا مرحله کشف آن در این قرارگاه مدیریت و پیگیری می شود.

وی اظهار کرد : تلاش ما آن است که در حوزه پلیس آگاهی نگاه خود را از مبارزه با سارق به موضوع سرقت متمرکز کرده و به جای برخورد با معلول که تا امروز نتیجه مطلوبی نداشته به سراغ علت ها رفته و مساله یابی کنیم.

وی گفت : تدابیر جدیدی در این راستا اندیشیده شده که نتیجه آن در ماه های آتی در بحث کاهش وقوع جرم و سرقت ها نمود بارزی خواهد داشت.

وی افزود : در این قرارگاه برنامه ریزی شده است که توان عملیاتی ویژه ای با توجه به آمار سرقت ها بویژه در مشهد بر روی کلانتری هایی که بیشترین کشف و برخورد با جرایم سرقتی و سرقت به عنف را دارند متمرکز نماییم.

وی گفت : بر این اساس با توان بیشتر و عملیات گسترده ای با سارقان برخورد می شود ضمن آنکه اهتمام ویژه ای در زمینه تعامل و هماهنگی دستگاه قضایی و پلیس و نیز سازمان های مرتبط در این زمینه صورت گرفته است.

سرهنگ بیدمشکی ادامه داد : به منظور تشدید مقابله با سارقان چند مرحله طرح عملیاتی در استان با محوریت مشهد اجرا کرده ایم که در این راستا شناسایی و حذف افراد مالخر و بازارهای خرید و فروش اجناس دست دوم از قبیل جمعه بازار و چهارشنبه بازار که کنترلی بر آنها نیست از جمله محورهای این عملیات بوده است.

به گفته وی ، یک مرحله از این عملیات در جمعه بازار و مرحله دوم آن در روز بازار سیس آباد مشهد اجرا شد و تعداد بسیاری گوشی تلفن همراه که توسط دست فروشان خرید و فروش می شد و اقلام مسروقه قابل توجه دیگر کشف شد.

بیدمشکی ادامه داد: همچنین طی روزهای اخیر باند خانوادگی متشکل از دو خواهر، دو برادر و مادر آنها که از اتباع خارجی اخاذی و سرقت می نمودند، شناسایی و دستگیر شدند.

وی گفت : از این افراد حدود 15 گوشی تلفن همراه ، تعدادی انگشتر و 40 میلیون تومان پول کشف و ضبط شده و طی بازرسی های انجام شده تا کنون به هفت تا هشت مورد سرقت و اخاذی از اتباع خارجی اعتراف کرده اند.

وی ادامه داد : همچنین چند نفر معتاد به مواد مخدر صنعتی در ارتباط با سرقت به عنف از جمله سرقت لوازم داخل خودرو دستگیر شدند.

وی اظهار کرد: در سر کلانتری شرق مشهد هم چهار متهم شامل دو زن و دو مرد سارق و یک مالخر دستگیر شدند که از مجتمع های مسکونی و منازل طلا و جواهر و پول سرقت می کردند.

وی افزود : در پرونده دیگری هم دو سارق دستگیر شدند که 100 باطری سرقتی خودرو از آنان کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد : در پرونده دیگری نیز اطلاعاتی مبنی بر جعل شناسنامه از سوی یک افغانستانی دریافت کردیم که با پیگیری های بعدی مشخص شد این افراد 15 نفر بوده و همه از اعضای یک خانواده هستند.

وی گفت : این افراد با همکاری یک ایرانی بعنوان رابط توسط کارمند اخراجی یکی از دستگاه ها اقدام به جعل این شناسنامه ها و استفاده از امتیازاتی که هر ایرانی برخوردار است از جمله دریافت یارانه می کرده اند.

وی افزود : این پرونده همچنان در دست پیگیری است و احتمال افزایش تعداد این متخلفان نیز وجود دارد./2

2713 /664

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.