دوشنبه، ۲۸ مهر ۹۳ - ۰۱:۱۱

به گزارش خبرنگار مهر، هومن قصری ظهر دوشنبه در جریان بازدید از بیمارستان صحرایی شویشه که با همراهی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان…

به گزارش خبرنگار مهر، هومن قصری ظهر دوشنبه در جریان بازدید از بیمارستان صحرایی شویشه که با همراهی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان همراه بود اظهار داشت: در حال حاضر 15 پزشک متخصص در حوزه های مختلف در این بیمارستان صحرایی مستقر شده و به مردم خدمت رسانی می کنند.

وی با اشاره به دیگر امکانات و ظرفیت های این بیمارستان صحرایی در شویشه از توابع شهرستان سنندج بیان کرد: علاوه بر این 15 متخصص، شش پزشک عمومی، چهار دندانپزشک و حدود 200 نفر کادر پزشکی، پیراپزشکی، اداری و پشتیبانی در بیمارستان مذکور کار خدمات رسانی بهداشتی و درمانی را به مردم منطقه کلاترزان به عهده دارند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه سخنان خود از انجام ÷نج مورد عمل جراحی توسط متخصصین جراحی  در اتاق عمل سیار بیمارستان صحرایی شهید ولی احمدی در منطقه شویشه و انجام بیش از  3 هزار  ویزیت رایگان  بیماران تا پایان روز دوم فعالیت کاری این  بیمارستان خبر داد.

وی بیان کرد: همچنین در روز دوم فعالیت این بیمارستان بیش از 20 مورد معرفی نامه جهت انجام عمل جراحی در بیمارستان های توحید و بعثت سنندج صادر شده است که این اعمال جراحی نیز به صورت رایگان برای بیماران انجام خواهد شد.

قصری افزود: در حال حاضر دو نفر متخصص رادیولوژی و سونوگرافی در این بیمارستان مستقر هستند و تمامی موارد مربوط به سونوگرافی های مورد نیاز بیماران را انجام می دهند.

وی در پایان گفت: مواردی از آزمایشات و یا سی تی اسکن درخواستی توسط پزشکان بیمارستان صحرایی برای بیماران که در این بیمارستان قابل انجام نباشد، با هماهنگی بعمل آمده با بیمارستان های توحید و بعثت سنندج به صورت رایگان در آن مراکز انجام خواهد شد.

طیب قدیمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز در جریان بازدید از این بیمارستان گفت: بیمارستان صحرایی شهید ولی احمدی دارای بخشهای اتاق عمل، بستری، ریکاوری، آزمایشگاه، رادیولوژی و سونوگرافی، داروخانه، چادر سلامت، فوریتهای پزشکی 115، تزریقات و پانسمان و پذیرش است.

 وی هدف  از راه اندازی بیمارستانهای صحرایی را ویزیت رایگان بیماران در مناطق محروم، ارتقاء توان نیروهای درمانی جهت آمادگی در مواجهه با حوادث، بلایا و مواقع بحران و اشاعه فرهنگ بسیجی و جهادی  برشمرد و گفت: انتظار می رود که این اقدام در راستای خدمت رسانی بهتر به مردم موثر باشد.

هفدهمین بیمارستان صحرایی بسیج جامعه پزشکی تحت عنوان  شهید ولی احمدی در شویشه سنندج از 26 مهرماه امسال برپا شده است و به مدت سه روز خدمات رایگان بهداشتی و درمانی را به بیماران نیازمند منطقه ارائه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.