شنبه، ۲۸ تیر ۹۳ - ۰۶:۱۹

به گزارش ایرنا، صباح قریشی شامگاه جمعه در آیین افتتاح مرکز مشاوره عمومی آوای زندگی قروه گفت: در تلاش هستیم در هر شهرستانی…

به گزارش ایرنا، صباح قریشی شامگاه جمعه در آیین افتتاح مرکز مشاوره عمومی آوای زندگی قروه گفت: در تلاش هستیم در هر شهرستانی حداقل یک مرکز مشاوره عمومی دایر شود.

به گفته وی هم اکنون در سنندج، قروه، بیجار و کامیاران، مراکز مشاوره عمومی وجود دارد و تا پایان سال همه شهرستان های استان صاحب مراکز مشاوره می شوند.

قریشی از افتتاح یک مرکز مشاوره عمومی در هفته آتی در شهرستان قروه خبر داد و گفت: سلامت روانی و جسمی نیاز و خواسته همه انسان ها است و همه ما تلاش می کنیم برای برقراری ارتباطات سالم، شخصیت های سالمی در زندگی انسانی پیدا کنیم.

مدیرکل بهزیستی کردستان افزود: تامین سلامت انسان ها امروزه یک هدف اصلی و مهم برای توسعه اجتماعی اقتصادی جامعه محسوب می گردد و جهت تحقیق تامین سلامتی، امروزه بە بهداشت روانی توجه خاصی شده است.

رییس اداره بهزیستی شهرستان قروه نیز در این آیین گفت: سال گذشته مرکز مشاوره سلامت روان محلی در قروه راه اندازی شد و امروز نیز مرکز مشاوره عمومی راه اندازی گردید.

به گفته وی یکی از برنامه های بهزیستی واگذاری برخی از فعالیت ها به بخش خصوصی است که با ایجاد مراکز غیر دولتی در حوزه پیشگیری، توانبخشی و امور اجتماعی فعالیت می کنند.

رسولی اظهار کرد: مراکز مشاوره در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و ارتقای سطح روانی افراد جامعه، مفید هستند.

وی در پایان افزود: امروزه اهمیت و جایگاه استفاده از خدمات مشاوره ای و روانشناختی بیش از پیش بر ما نمایان است.

روانشناس عمومی مرکز مشاوره عمومی آوای زندگی نیز در این نشست گفت: آسیب های فراوان حوزه روانشناسی در قروه، لزوم ایجاد مرکز مشاوره در شهرستان را ایجاب کرد.

رضا رحیمی با اشاره به اینکه شاید در این حیطه از نظر مالی با مشکل مواجه شویم افزود: هدف اصلی این مرکز ارائه خدمت به مردم است.

به گفته وی هرچه بر میزان تحصیلات و آگاهی مردم افزوده می شود و هرچه زمان به جلوتر می رود علاقه افراد جهت اخذ مشاوره و راهنمایی از مشاورین باتجربه و خبره بیشتر می شود.ک/2

7345/533

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.