یکشنبه، ۲۶ مرداد ۹۳ - ۰۳:۵۷

مسئول یگان حفاظت اداره‌ی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان از وقوع یک فقره آتش‌سوزی در مراتع ییلاقی اسپیرو در شمال این شهرستان…

مسئول یگان حفاظت اداره‌ی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان از وقوع یک فقره آتش‌سوزی در مراتع ییلاقی اسپیرو در شمال این شهرستان خبر داد و گفت: خسارت وارده در پی وقوع آتش‌سوزی، 400 میلیون ریال برآورد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی سمنان، «سیدحسین میرعماد» با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در مراتع ییلاقی اسپیرو شهرستان دامغان طی روز گذشته افزود: بر اساس گزارش دریافتی از دامداران مرتع ییلاقی اسپیرو مبنی بر وقوع حریق در سطح مراتع، سه اکیپ از نیروهای اداره‌ی منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان برای مهار حریق به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی با تأکید بر اینکه 15 هزار بوته دچار حریق و آتش‌سوزی شده است، خاطرنشان کرد: خسارت وارده در پی وقوع آتش‌سوزی در مرتع ییلاقی اسپیرو 400 میلیون ریال برآورد می‌شود.

مسئول یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان تصریح کرد: نیروهای آتش‌نشانی شهرداری کلاته رودبار از توابع بخش مرکزی شهرستان دامغان در مهار و اطفاء حریق همکاری قابل تقدیری داشتند.

میرعماد با یادآوری اینکه پارسال، چهار فقره آتش‌سوزی در سطح مراتع و جنگل‌های شهرستان دامغان به میزان 15.4هکتار به وقوع پیوست، گفت: کار اطفاء حریق از سوی یگان حفاظت اداره‌ی منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان با همراهی و همکاری نیروهای امدادی، شهرداری‌ها و آتش‌نشانی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: این شهرستان، 543 هزار و 343 هکتار مرتع دارد که 14.5 درصد از وسعت استان و 40.25 درصد از مساحت شهرستان را مرتع تشکیل می‌دهد.

براساس این گزارش، منطقه‌ی ییلاقی اسپیرو در 75 کیلومتری شمال دامغان و بالادست شهر کلاته رودبار واقع شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.