شنبه، ۱۴ تیر ۹۳ - ۰۹:۱۰

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد رضوی در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه های ماه مبارک رمضان برگزار شد، اظهارکرد: درماه…

به گزارش خبرنگار مهر، سید جواد رضوی در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه های ماه مبارک رمضان برگزار شد، اظهارکرد: درماه مبارک رمضان سال گذشته مردم بیش از یک میلیارد و 705 میلیون تومان به کمیته امداد استان کمک کرده اند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در ایام ماه مبارک رمضان سال گذشته، بیان داشت: سال گذشته دو هزار و 800 حامی برای ایتام تحت حمایت این نهاد جذب شدند.

وی با اشاره به جمع آوری 296 میلیون تومان فطریه و کفارات در رمضان سال گذشته عنوان کرد: بیش از 921 میلیون تومان کمک برای اطعام و افطاری مددجویان و نیازمندان جمع آوری شد.

رضوی از توزیع 10 هزار و 160 سبد غذایی در سال گذشته با اعتبار 423 میلیون تومان خبر داد و بیان کرد: پیش بینی شده امسال بیش از 15 هزار سبد غذایی بین مددجویان و نیازمند توزیع شود.

وی با اشاره به اجرای طرح مفتاح الجنه در سطح استان تصریح کرد: در سال گذشته در قالب این طرح در ایام ماه مبارک رمضان از 696خانواده توسط مسئولان و خیرین سرکشی و 57 میلیون تومان نیز کمک رسانی به خانواده ها انجام شد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی عنوان کرد: طرح مفتاح الجنه امسال هدفمند تر و بر اساس توانایی های خیرین و نیاز خانواده ها دنبال خواهد شد.

برپایی جشن رمضان در بیرجند

وی از برپایی جشن رمضان در محل نمایشگاه بین المللی بیرجند خبر داد و افزود: این جشن از 20 تا 24 تیرماه با بیش از 20 غرفه برای نمایش توانمندی های و فروش کالاهای مددجویان برپا خواهد شد.

رضوی با بیان اینکه دراین جشن از خانواده های موفق و فرهنگی و خیرین تجلیل خواهد شد؛ ادامه داد: اجرای طرح حامی یابی نیز در طی برگزاری این نمایشگاه انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در هر شهرستان یک شب جلسه محوری با حضور مسئولان کمیته امداد و مسئولان محلی در ایام ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

آمار بیماران صعب العلاج در خراسان جنوبی نگران‌کننده است

وی در ادامه خواستار حمایت خیرین از طرح شفا و محسنین در استان شد و بیان کرد: در طرح محسنین خانواده‌هایی که سرپرست خانوار دچار بیماری هستند حمایت می شوند.

رضوی با بیان اینکه آمار بیماران صعب العلاج در استان نگران کننده است، بیان کرد: خانواده های این بیماران که اصولا سرپرستان خانوار هستند نیازمند کمک رسانی هستند.

وی با اشاره به اینکه 15هزار بیمارصعب العلاج در کل کشور شناسایی شده است، گفت: یک هزار و 560 نفر از این تعداد در خراسان جنوبی شناسایی شده اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی بیان داشت: خراسان جنوبی یک درصد جمعیت کشور را دارد اما 10 درصد بیماران صعب العلاج در این استان شناسایی شده‌اند.

 جمع آوری  868 میلیون تومان صدقه در استان

رضوی از جمع آوری 868 میلیون تومان صدقه دراستان طی سه ماهه  نخست امسال خبر داد و بیان داشت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.

 وی تعداد مشترکان صدقات استان را 130 هزار و 170 اعلام کرد و گفت: دو هزار و 500 مشترک جدید از ابتدای سال جاری تاکنون جذب شده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی تعداد مشترکین طرح های مختلف کمیته امداد استان را 147 هزار و 420 نفر ذکر کرد و افزود: مردم استان ماهیانه یک ‌میلیارد و 89 میلیون تومان به این نهاد کمک کرده‌اند.

رضوی با بیان اینکه سه هزار و851 یتیم تحت پوشش کمیته امداد هستند، تصریح کرد: در حال حاضر 15 هزار و 46 حامی از ایتام زیر پوشش حمایت می‌کنند.

وی با بیان اینکه دو هزار و 545 نفر از ایتام استان زیر 18 سال سن دارند، گفت: در سه ماهه نخست امسال حامیان بیش از 802 میلیون تومان به ایتان تحت حمایت کمک کرده اند.

درآمد 32 میلیاردی کمیته امداد استان در سال جاری

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی مجموع درامدهای کمیته امداد در سه ماهه نخست امسال را  32 میلیارد و 680 میلیون ریال عنوان کرد و ادامه داد: این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 105 درصد افزایش داشته است.

وی بیان داشت: مردم استان در سال گذشته نیز 17 میلیارد و 556 میلیون تومان در حوزه های مختلف زکات، صدقات، کمک‌های نقدی و غیر‌نقدی به کمیته امداد استان کمک کرده اند.

وی میانگین کمکهای مردمی به کمیته امداد در کشور را 19 هزار تومان ذکر کرد و گفت: در خراسان جنوبی علی رغم محرومیت ها این میانگین حدود 24 هزار تومان است.

رضوی از رشد 90 درصدی وجوهات زکات در سه ماهه نخست سال جاری خبر داد و بیان کرد: طی این مدت 482 میلیون تومان از محل عواید زکات جمع‌آوری شده است.

وی با اشاره به اجرای 493 پروژه از محل جمع آوری زکات در سطح استان گفت: از ابتدای تاسیس ستاد زکات در استان تا کنون هفت میلیارد و 400 میلیون تومان زکات جمع آوری شده است.

راه اندازی 19مرکز نیکوکاری در استان

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی از راه اندازی 19مرکز نیکوکاری از رمضان سال گذشته تاکنون در استان خبر داد و افزود: این مراکز بیش از یک میلیارد تومان درآمد داشته اند.

به گفته وی کمک های جمع آوری شده در مراکز نیکوکاری توسط معتمدین محل بین نیازمندان همان منطقه توزیع می شود.

وی تصریح کرد: همچنین در سال گذشته از خدمات هشت گروه جهادی برای کمک به مددجویان کمیته امداد استان استفاده شده که در قالب آن بیش از 500 میلیون تومان برای مددجویان منفعت داشته است.

رضوی از همکاری 23 موسسه خیریه با کمیته امداد استان خبر داد و بیان داشت:سال گذشته از طریق این موسسات دو میلیارد و 300 میلیون تومان به مددجویان این نهاد کمک شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.