پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۲

به گزارش ایرنا، قنبر موسی نژاد شامگاه چهارشنبه در مراسم جشن ازداوج 110 زوج خانواده بزرگ کمیته امداد شهرستان قروه افزود: هم اکنون…

به گزارش ایرنا، قنبر موسی نژاد شامگاه چهارشنبه در مراسم جشن ازداوج 110 زوج خانواده بزرگ کمیته امداد شهرستان قروه افزود: هم اکنون هزار و 800 نو عروس کردستانی در نوبت دریافت جهیزیه هستند که لازم است بستر لازم ازدواج و تشویق جوانان به این امر مهم در جامعه فراهم شود تا از آسیب های اجتماعی در جامعه جلوگیری شود.

به گفته وی بالا رفتن سن ازدواج و عدم رغبت جوانان به امر ازدواج که به دنبال آن آسیب ها و مشکلاتی در جامعه ایجاد می شود باعث می شود تا قدم هایی در راستای زندگی تشکیل دادن جوانان در جامعه برداشته شود.

موسی نژاد اظهار کرد: سال گذشته چهار هزار زوج کردستانی عضو خانواده بزرگ کمیته امداد با کمک خیرین و حمایت ها و عنایت مقام معظم رهبری آغاز زندگی خود را جشن گرفتند.

وی از تحکیم خانواده به عنوان دیگر خدمات کمیته امداد اشاره کرد و افزود: توجه کمیته امداد به تشویق و کمک به ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار است که بیش از 23 هزار خانوار در استان کردستان توسط زنان اداره می شوند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان، دلیل عدم ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار را نگاه جامعه، ترس از تربیت فرزندان و مسائل اقتصادی عنوان کرد و افزود: باید در راستای تقویت بنیان خانواده این گروه از افراد را به ازدواج مجدد تشویق کرد.

وی افزود: یکی از سیاست های کمیته امداد امام خمینی (ره) در دهه چهارم عمر با برکت انقلاب اسلامی توانمندسازی خانواده های زیرپوشش است که در این راستا نگرش مستمری بگیری جای خود را به نگرش مبتنی بر کار و تلاش و پرورش استعدادها و توانمندی های افراد می دهد و خانواده ها به استقلال معیشتی، فرهنگی و اجتماعی دست پیدا می کنند که این امر نیازمند کمک خیرین و مسئولین است.

موسی نژاد ایجاد اشتغال برای افراد بویژه جوانان تحت پوشش این نهاد را از دیگر برنامه های این نهاد اعلام کرد و افزود: در سال جاری بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، دو هزار میلیارد تومان اعتبار قرض الحسنه در کشور به منظور اشتغالزایی اختصاص یافته است.

وی افزود: سهم کردستان از این اعتبار 60 میلیارد تومان است که به رغم پیگیری های به عمل آمده این اعتبار تا کنون تخصیص نیافته است.

به گفته وی در حال حاضر سه هزار پرونده در کمیته امداد آماده دریافت تسهیلات به منظور برخورداری از اعتبارات اشتغالزایی از قبیل مشاغل خانگی و مشاغل کسب و کار خرد هستند.ک/2

73/53345

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.