چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۱

به گزارش خبرنگار مهر، آمنه عزیزی صبح چهارشنبه در جلسه آموزش اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با اشاره به برگزاری 15 گفتمان…

به گزارش خبرنگار مهر، آمنه عزیزی صبح چهارشنبه در جلسه آموزش اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با اشاره به برگزاری 15 گفتمان دینی به مناسبت روز ملی خانواده در این استان، اظهار کرد: گفتمان های مزوبور با دعوت و سخنرانی مدرسان حوزه و دانشگاه و مشاوران خانواده در مدارس و دانشگاه های خراسان شمالی برگزار شد.

وی با بیان این که این گفتمان های دینی با موضوعاتی همچون قرآن و خانواده، خانواده در اسلام، بایدها و نبایدهای اخلاقی و.. برگزار شد، اضافه کرد: استقبال دانشجویان استان از گفتمان های دینی حول موضوع خانواده چشمگیر بود.

عزیزی افزود: ولایت اله درویشی و حجت الاسلام حمید وحیدی از مدرسین حوزه و دانشگاه اعزامی از قم و تهران از جمله سخنرانان اصلی این گفتمان ها بودند.

وی در ادامه با بیان این که از ابتدای امسال تاکنون به همت نهاد تبلیغات اسلامی 160 گفتمان دینی در مدارس و دانشگاه های استان برگزار شده است، اضافه کرد: گفتمان های دینی برای دو جامعه هدف دانش آموزان و دانشجویان برگزار می شود که در این راستا  در سال جاری، 70 گفتمان در سطح دانشگاه ها و 90 گفتمان نیز در مدارس و آموزشگاه های این استان برگزار شده است.

به گفته وی این گفتمان های دینی در موضوعات حجاب و عفاف، مهارت های زندگی، آسیب های اجتماعی، دین و زندگی، رسانه ها و ماهواره و جنگ نرم برگزار شده اند.

عزیزی با اشاره به این که پارسال به همت اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در مجموع 470 گفتمان دینی در شهرستان های هشت گانه این استان در سطح مدارس و دانشگاه ها برگزار شد، افزود: از این تعداد بیش از 300 گفتمان دینی در مدارس و 167 گفتمان نیز در سطح دانشگاه های خراسان شمالی برگزار شده بود.

به گزارش خبرنگار مهر، در خراسان شمالی در سال تحصیلی جاری افزون بر 40 هزار دانشجوی دختر و پسر در 37 مرکز آموزش عالی و حدود 168 هزار دانش آموز نیز در دو هزار مدرسه استان خراسان شمالی مشغول تحصیل هستند.

همچنین امسال در مجموع هزار و 500 طلبه خواهر و برادر در 15 حوزه علمیه شهرستان های مختلف این استان در سطوح یک، دو و سه به تحصیل علوم دینی مشغول هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.