چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۹۳ - ۰۹:۱۵

سلامت نیوز: ابتکار همچنین در جلسه مجمع مشورتی از روسای شورای کلانشهرها و مراکز استان‌ها خواست ساختار مشخصی در زمینه محیط زیست در…

سلامت نیوز: ابتکار همچنین در جلسه مجمع مشورتی از روسای شورای کلانشهرها و مراکز استان‌ها خواست ساختار مشخصی در زمینه محیط زیست در هر سطحی که می‌توانند در شوراها ایجاد کنند تا به طور تخصصی در زمینه محیط زیست فعالیت کنند.

رییس سازمان حفاظت از محیط زیست با بیان اینکه در ایران به طور میانگین بهره‌برداری از منابع زیستی 3.5 برابر ظرفیت کشور می‌شود، گفت: در شهرها این میزان از 3.5 برابر نیز بیشتر است و در تهران به 7 برابر می‌رسد. تهران در سال 1375 ظرفیت زیستی خود را گذرانده و از آن به بعد هرگونه توسعه صنعتی و جمعیتی بهره‌کشی و منفی است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار امروز در دومین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها شرکت کرده بود تا تفاهم‌نامه‌ای بین این سازمان و شورای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها را به امضا برساند.

وی در همین رابطه در جمع خبرنگاران از امضای توافقنامه‌ای بین سازمان حفاظت از محیط زیست و شورای کلانشهرها و مراکز استان‌ها خبر داد و گفت: این توافقنامه در ادامه تفاهم‌نامه امضا شده برای عملی کردن آن امضا می‌شود و به موجب آن مراکز پایش مشترک بین سازمان حفاظت از محیط زیست و شوراهای اسلامی شهرها در تمام کلانشهرها و مراکز استان‌ها تاسیس خواهد شد.

ابتکار در این باره توضیح داد: در این مراکز ادارات کل محیط زیست استان‌ها و شوراهای شهر برای سنجش و پایش انواع آلودگی‌ها مانند آلودگی هوا، آب، امواج و… فعالیت کرده و مسائل زیست محیطی را سنجش و پایش می‌کنند.

وی تاکید کرد: نظارت بر آلودگی هوا، آب و بحث امواج تشکیلاتی لازم دارد و نظارت و کنترل آلاینده‌ها در شهرداری‌ها به کمک این مراکز صورت خواهد گرفت.

ابتکار همچنین در جلسه مجمع مشورتی از روسای شورای کلانشهرها و مراکز استان‌ها خواست ساختار مشخصی در زمینه محیط زیست در هر سطحی که می‌توانند در شوراها ایجاد کنند تا به طور تخصصی در زمینه محیط زیست فعالیت کنند.

وی همچنین اعلام کرد: در مرکز پایش مشترک آلاینده‌ها در مشهد افتتاح شده است و تا پایان سال در کلانشهرها نیز افتتاح خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.