دوشنبه، ۱۰ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۴

استاد دپارتمان مطالعات شهری و معماری دانشگاه پلی‌تکنیک میلان با اشاره به ویژگی‌های فرهنگی و معماری استان سمنان اظهار کرد: قرار داشتن در…

استاد دپارتمان مطالعات شهری و معماری دانشگاه پلی‌تکنیک میلان با اشاره به ویژگی‌های فرهنگی و معماری استان سمنان اظهار کرد: قرار داشتن در مسیر جاده ابریشم، نحوه ذخیره و بهره‌برداری از آب و استفاده از خشت خام در معماری از جمله ویژگی‌های استان سمنان در زمینه جذب گردشگر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه سمنان، «اوگولینی میکله» در حاشیه بررسی معماری روستای دهنمک در قالب کارگاه آموزشی “کویر در امتداد جاده ابریشم” اظهار کرد: میزان علاقه من به ایران به حدی است که در سه سال اخیر برای انجام تحقیقات بارها به ایران و استان سمنان سفر کرده‌ام.

وی ضمن ابراز خرسندی از سفر به ایران و از جمله استان سمنان، تصریح کرد: ما از همه چیز ایران خوشمان می‌آید و به ایران علاقه‌مندیم.

وی با تاکید بر اینکه استادان و دانشجویان دانشگاه میلان نیز علاقه زیادی به ایران دارند، گفت: سفر اخیر گروه مطالعاتی دانشگاه میلان به ایران از بم آغاز شد و بعد از آشنایی دانشجویان با شیراز، یزد، اصفهان، وارد استان سمنان شده‌ایم.

“میکله” یکی از برنامه‌های دپارتمان مطالعات شهری و معماری دانشگاه پلی‌تکنیک میلان را معرفی معماری ایران به دانشجویان عنوان کرد و افزود: ایران دارای منابع طبیعی، معماری و مردمی مهمان‌نواز و خوب است.

به گزارش ایسنا، مطالعات و تحقیقات میدانی اساتید و دانشجویان دپارتمان مطالعات شهری و معماری دانشگاه پلی تکنیک میلان بر روی روستا و به خصوص کاروانسرا، قلعه و سربازخانه دهنمک در قالب کارگاه آموزشی “کویر در امتداد جاده ابریشم” از چهارم شهریور ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

هدف از انجام این مطالعات، باززنده سازی روستای دهنمک و بررسی معماری این منطقه است.

روستای تاریخی و کهن دهنمک یکی از روستاهای شهرستان آرادان از استان سمنان است که در 23 کیلومتری بخش مرکزی این شهرستان قرار دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *