یکشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۰۲

کتاب گزارش “فناوری اطلاعات و ارتباطات اروپا-2011” با رویکرد ارائه آمار و ارقام در حوزه‌های بازار فناوری اطلاعات منتشر شد. به گزارش ایسنا،…

کتاب گزارش “فناوری اطلاعات و ارتباطات اروپا-2011” با رویکرد ارائه آمار و ارقام در حوزه‌های بازار فناوری اطلاعات منتشر شد.

به گزارش ایسنا، مجموعه کتاب‌های گزارش فناوری اطلاعات و ارتباطات اروپا ازجمله آثاری است که وضعیت فناوری اطلاعات اروپا را از جنبه‌های فنی، صنعتی، اقتصادی و سیاسی مورد ارزیابی و تحلیل قرار داده و روندهای آتی را پیش‌بینی می‌کند.

دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی ضمن تهیه این گزارش‌ها و استفاده و بهره‌برداری از آن‌ها در مطالعات طرح‌های مختلف خود، اقدام به ترجمه و انتشار گزارش فناوری اطلاعات و ارتباطات اروپا در سال 2002 و 2003 کرد و بعد از هشت سال وقفه در انتشار آخرین نسخه، اکنون گزارش مربوط به 2011 منتشر شده است.

واقعیت آن است که کشورهای خارجی در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال‌های اخیر بررسی‌ها و تلاش‌های زیادی همراه با صرف هزینه‌های هنگفتی برای تعیین هداف کمی و کیفی و آن چه باید انجام دهند کرده‌اند و هر ساله نیز آن را دیده‌بانی نموده تا ضعف‌هایشان را جبران و قوت‌هایشان را تقویت کنند.

این گزارش‌های سالیانه که با نگاهی به سوی آینده به بررسی وضعیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در اتحادیه اروپا و کمیسیون‌های مرتبط می‌پردازد، همواره یکی از منابع نسبتاً موثق و دقیق برای دست‌اندرکاران برنامه‌ریزی و توسعه و حتی علاقه‌مندان حوزه‌های اقتصادی- فنی است.

گزارش در سال 2011 بر خلاف نسخه‌های پیشین این مجموعه که با رویکرد به‌کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در توسعه ملی کشورهای اروپایی تهیه شده‌اند، به آمار و ارقام در حوزه‌های بازار فناوری اطلاعات می‌پردازد.

بازار فناوری اطلاعات در سال‌های 2010 و 2011 در کشورها و قاره‌های مختلف رفتارهای متفاوتی را از خود نشان داده است. بسته به میزان هزینه‌های مصرفی توسط مصرف‌کنندگان و دولت‌ها، رکورد بازار جهانی و بسیاری از دیگر شاخص‌های این بازار دست‌خوش تحول اساسی شده است. این تغییرات در بازار را می‌توان در بخش‌های مختلف دنبال کرد: بازار تجهیزات فناوری اطلاعات ، بازار نرم‌افزار، بازار خدمات فناوری اطلاعات و بازار مخابرات. در بازار تجهیزات فناوری اطلاعات بخش‌های بازار رایانه‌های شخصی، زیرساخت، ذخیره‌سازی، چاپگرها، نمایشگرها، قابل پیگیری است و در بخش بازار مخابرات، خدمات اپراتورها و بازار تجهیزات مرتبط با آن قابل بررسی است.

در این کتاب ضمن گرد‌آوری معیارها و شاخص‌های مختلف در زمینه‌های فوق در کشورهای مختلف و به خصوص کشورهای حوزه اتحادیه اروپا به سیاست‌های تأثیرگذار انتخاب شده در کشورها نیز پرداخته شده و تأثیر آن‌ها را با آمار و اسناد نشان می‌دهد.

بی‌شک آشنایی مدیران بخش‌های دولتی و خصوصی با چنین معیارهایی و تأثیر سیاست‌های بازار بر روی آن‌ها، می‌تواند بر درستی تصمیم‌گیری در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری و راهبری دنیای کسب‌وکار فناوری اطلاعات و ارتباطات و نیز جهت‌گیری‌های فرهنگی و اجتماعی و امنیتی اثرگذار باشد.

علاقه‌مندان می‌توانند با واریز مبلغ 320 هزار ریال از طریق شعب کلیه بانک‌ها در سراسر کشور به شماره حساب شبا “180100004001047303007548” به نام تمرکز وجوه درآمد اختصاصی دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی و ارائه رسید آن به دبیرخانه، این کتاب را خریداری کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.