شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۴:۱۲

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران؛“شیخ نعیم قاسم” در مصاحبه با شبکه المیادین لبنان تاکید کرد:سه گروه بزرگ اسلامی در لبنان  در ابتدای…

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران؛“شیخ نعیم قاسم” در مصاحبه با شبکه المیادین لبنان تاکید کرد:سه گروه بزرگ اسلامی در لبنان  در ابتدای دهه هشتاد میلادی تحت رهبری “امام خمینی” متحد شدند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نامگذاری حزب الله از نام حزب الله ایران تاثر پذیرفته است گفت: جنبش های اسلامی در لبنان در آغاز تشکیل تحت لوای “امام خمینی” نبودند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از مصاحبه خود با بیان اینکه تصمیم گیری برای اجرای عملیات نظامی در جنوب بیروت در دهه هشتاد میلادی پس از یورش اسراییل اتخاذ شد ، تاکید کرد: عملیات شهادت طلبانه “احمد قصیر” نقطه عطفی در تاریخ مقاومت اسلامی بود.

“شیخ نعیم قاسم” اضافه کرد: نخستین سالگرد شهادت “شیخ راغب حرب ” را برای اعلان اسم حزب الله و برنامه آن برگزیدیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه دلیل اصلی عقب نشینی اسراییل از لبنان ضربات مقاومت به این رژیم بود ، افزود: اسراییل از لبنان به این دلیل از لبنان عقب نشینی کرد که درک کرد هزینه باقی ماندن در خاک لبنان در سایه مقاومت زیاد است.

معاون سید حسن نصرالله تصریح کرد: مقاومت گزینه مقابله با اسراییل و آمریکاست.

وی همچنین انتخاب ریاست جمهوری جدید لبنان در موعد قانونی را بعید دانست.

“شیخ نعیم قاسم” در بخش دیگری از مصاحبه خود گفت:”فلتمن” نماینده سازمان ملل در دیدار با مقامات ایرانی گفت در صورتی که “بشار اسد” ناکزد انتخابات ریاست جمهوری سوریه شود حتما پیروز خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *