سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۷:۲۵

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا رويت، پيش از ظهر سه‌شنبه در نشستي خبري از برگزاري دومين جشن بزرگ در انتظار آفتاب…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا رويت، پيش از ظهر سه‌شنبه در نشستي خبري از برگزاري دومين جشن بزرگ در انتظار آفتاب در يزد خبر داد و اظهار داشت: علاوه بر اين جشن، ويژه برنامه هايي با موضوع و محوريت مهدويت در يزد و در آستان مقدس امامزاده سيد جعفر محمد(ع) در حال برگزاري است.

وي با اشاره به اينكه اين جشن در شب ميلاد  حضرت مهدي(عج) برگزار مي شود، بيان كرد: گردهمايي بزرگ ياوران مهدي بعد از نماز مغرب و عشا در اين امامزاده آغاز مي شود و تا پاسي از شب ادامه خواهد داشت.

رويت يادآور شد: اين برنامه براي علاقمندان به امام زمان(عج) كه خواستار شركت در برنامه اي معنوي، شاد و با محتوا بوده و از تردد در ترافيك و شلوغي شهر در اين روز باشكوه گريزان هستند، تدارك ديده شده است.

حضور پرجمعيت‌ترين خانواده جوان ايراني در جشن بزرگ در انتظار آفتاب

وي بيان كرد: در اين جشن از يك تبعه خارجي تازه مسلمان شده همچنين پرجمعيت ترين خانواده جوان ايراني دعوت شده و مجريان برنامه با آنها به گفتگو خواهند پرداخت.

رويت همچنين از برگزاري برنامه هاي ويژه براي كودكان در غرفه دائمي ويژه كودكان در اين امامزاده خبر داد و اظهار داشت: در اين مراسم بزرگترين كيك تولد استان يزد نيز براي حضرت مهدي(عج) بريده و بين زائران امامزاده تقسيم مي‌ شود.

مدير آستان مقدس امامزاده سيد جعفر(ع)، نورافشاني، پرواز بادبادكها، برگزاري مسابقه و قرعه كشي و… را نيز از ديگر بخش‌‌هاي اين مراسم اعلام كرد.

برپايي نمايشگاه در انتظار آفتاب در امامزاده سيد جعفر محمد(ع) يزد

رويت يادآور شد: اين جشن يكي از برنامه هاي جشنواره در انتظار آفتاب است و علاوه بر جشن، نمايشگاهي نيز در امامزاده سيد جعفر محمد(ع) با موضوع مهدويت برپا شده كه تا پايان خرداد ماه براي بازديد عموم علاقمندان داير خواهد بود.

وي ادامه داد: در اين نمايشگاه غرفه هاي متعددي طراحي شده كه در آنها از زمان ازدواج امام حسن عسگري(ع) و نرجس خاتون، زمان و نحوه تولد امام زمان (عج) علائم امامت، غيبت صغري، غيبت كبري و… به نمايش گذاشته شده است.

رويت خاطرنشان كرد: در غرفه هاي ديگري نيز موانع ظهور، نشانه هاي ظهور، منتظران واقعي، وظايف منتظران قبل از ظهور و … در قالب نمادهايي به تصوير كشيده شده است.

مدير آستان مقدس امامزاده سيد جعفر محمد (ع) يزد با بيان اينكه نمايشگاه در انتظار آفتاب، نمايشگاهي تجسمي و محتوايي است، بيان كرد: در طراحي اين نمايشگاه از نظرات علما، روحانيون و صاحبنظران در موضوع مهدويت استفاده شده است.

به شبهات پيرامون موضوع مهدويت در نمايشگاه “در انتظار آفتاب” پاسخ داده مي شود

وي يادآور شد: در اين نمايشگاه همچنين غرفه هايي براي معرفي كتابهاي با موضوع مهدويت، پاسخگويي به شبهات پيرامون مهدويت، عرضه محصولات فرهنگي و … نيز برپا شده است.

رويت ادامه داد: اين نمايشگاه تا پايان خرداد ماه هر روز از ساعت 19 تا 23 براي بازديد عموم مردم و علاقمندان به موضوع مهدويت داير است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه امزاده سيد جعفر محمد (ع) به دليل بهره مندي از زيرساختهاي لازم و امكانات رفاهي همچنين فضاي گسترده، همواره پذيراي خيل عظيمي از زائران، مسافران و مردم استان يزد است، خاطرنشان كرد: حضور گسترده مردم در اين امامزاده، بر ضرورت اجراي برنامه هاي معنوي و مذهبي داراي غناي فرهنگي مي افزايد.

رويت با اشاره به اينكه در مراسمي نظير شب قدر يا ساير مناسبت ها، حداقل 25 تا 30 هزار زائر به اين امامزاده مي آيند، عنوان كرد: به طور قطع استقبال مردم از جشن بزرگ انتظار نيز مثال زدني خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.