چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۷:۱۸

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران،  سید علی حسینی مدیرعامل بورس انرژی در حاشیه هشتمین نمایشگاه، بورس، بانک و بیمه بیان کرد: نمایشگاه…

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبرنگاران،  سید علی حسینی مدیرعامل بورس انرژی در حاشیه هشتمین نمایشگاه، بورس، بانک و بیمه بیان کرد: نمایشگاه امسال نسبت به سال‌های قبل از لحاظ دستاوردهای بازار سرمایه و سطح برنامه‌ها و فعالیت‌های بازار رشد خوبی داشته است و امیدواریم در سال‌های آینده با تأکید بر مسائل تخصصی بازار سرمایه بهتر از پیش برگزار شود.

وی افزود: اولین مسئله در بورس انرژی سوق دادن معاملات بورس به یک سطح حداقل است امروز خوشبختانه این امر محقق شده و بورس انرژی توانسته هر دو هفته بین 60 تا 70 میلیارد تومان معامله را با ایجاد رابطه با استفاده‌کنندگان و کشورهای عرضه‌کننده حامل‌های انرژی انجام دهد و آن را به سود نهایی برساند.

 
سید علی حسینی در ادامه گفت: شرکت ملی نفت به عنوان بازوی فرآوده‌های بورس انرژی در سطح کشور به حساب می‌آید و یکی از عرضه‌کنندگان ثابت بازار انرژی است.

 
وی ادامه داد: در چند ماه گذشته تصمیم‌گیری شده علاوه بر فرآورده‌های نفتی، نفت خام، حلال‌ها، نفت سبک نیز در این بازار عرضه گردد.

 
مدیرعامل بورس انرژی اظهار داشت: بر اساس سابقه بورس انرژی، این بورس با محوریت عرضه برق شروع به کار کرد و آغاز فعالیت‌های آن قراردادهای سلف برق است و توانسته این محصول را به تمام متقاضیان خرد عرضه نماید.

حسینی در ادامه به راه‌اندازی بازار آلایندگی (کربن) در بورس انرژی خبر
داد و گفت: با راه‌اندازی این بازار سقفی مجاز برای حد آلایندگی شرکت‌ها
تعریف می‌شود و شرکتهایی که بیشتر از این سقف آلایندگی برای طبیعت داشته
باشند جریمه می‌شوند.

وی اضافه کرد: بر این اساس با راه‌اندازی بازار آلایندگی شرکتهایی که
آلایندگی کمتر دارند می‌توانند اعتبار خود را به سایر شرکتها بفروشند و
خرید و فروش اعتباری انجام دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.