پنجشنبه، ۲۲ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۰

به گزارش خبرنگار مهر، احداث خطوط قطار شهری با توجه به جمعیت 3 میلیونی مشهد الرضا و پذیرایی از سالانه 25 میلیون زائر،…

به گزارش خبرنگار مهر، احداث خطوط قطار شهری با توجه به جمعیت 3 میلیونی مشهد الرضا و پذیرایی از سالانه 25 میلیون زائر، راهکاری برای غلبه بر ترافیک و کاهش آلودگی هوا در این شهر بود که امروز با اتمام حفاری خط دو این پروژه، گامی بلند در رسیدن به این هدف ملی بر داشته شد.

سرعت بخشی به حرکت کشتی  گل نشسته قطار شهری مشهد

شهردار مشهد در این جشن ملی با تقدیر از کارگران و مهندسان فعال در اجرای این پروژه عظیم با یادآوری اینکه این پروژه باید در بهمن 92 به اتمام می رسید؛ تاکید کرد: کشتی به گل نشسته قطار شهری مشهد با صرف فعل خواستن به حرکت خود ادامه می دهد.

صولت مرتضوی بیان کرد: یکی از اقدامات موثر در این زمینه حل مشکلات خط 2 قطارشهری بود که با کمک و مساعدت اعضای شورای شهر، منابع مالی پروژه با پشتوانه فروش 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت و 142 میلیون یورورتزریق منابع ارزی حل شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر قادریم ماهانه تا سقف 40 میلیارد تومان بابت این پروژه  پرداخت کنیم؛ البته در آغاز اینکه انجام این پروژه در این زمان میسزر شود با شک و تردید همراه بود اما امروز در جبهه شمالی این پروژه شعار ما با شعور همراه شد و ” ما می توانیم” به نمایش عملی در آمد.

مرتضوی ابراز کرد: امروز با قدرت بیان می کنیم اگر همه مرزها را بر روی مردم ایران ببندند و  تمام استکبارجهانی در برابر ما قد علم کند فرزندان ایران باز هم می توانند با خلاقیت و سلاح دانش قله های بزرگ را فتح کنند.

شکست سه رکورد در حفاری خط دو قطار شهری مشهد

وی از شکست سه رکورد در حفاری این خط قطار شهری و در میزان حفاری، عدم نحراف از حفاری و ساخت و تولید سکمنت خبر داد و ابراز امیدورای کرد تا شش ماه آینده این پروژه به پایان برسد.

شهردار مشهد تاکید کرد: این پروژه در کشور مهم ارزیابی می شود و پروژه ای شهری یا استانی محسوب نمی شود؛ بلکه بهره برداری این پروژه ملی حائز اهمیت است زیرا به 25 میلیون زائر و شش میلیون جمعیت ساکن در استان خدمات ارائه خواهد کرد.

وی با تاکید بر اهمیت توسعه حمل و نقل عمومی و سرعت بخشی به اجرای پروژه قطار شهری، بزرگترین اهداف شهرداری مشهد را رسیدگی به بافت فرسوده حرم رضوی و حاشیه شهر مشهد عنوان کرد.

همچنین در این مراسم که باحضور استاندار خراسان رضوی ، اعضای شورای شهر مشهد و فرمانده قرار گاه خاتم الانبیاء برگزار شد از مرتضی رحمانی مطلق مدیر پروژه و پوستینی، محمدنژاد و فرور از مهندسان و مدیران فعال در اجرای این پروژه تقدیر شد.

پایان حفاری خط دو قطار شهری در مشهد شروعی باشد برای ایجاد شهری سالم

در ادامه این مراسم استاندار خراسان رضوی با تقدیر از تلاشگران در ساخت و احداث پروژه قطار شهری مشهد عنوان کرد: پایان حفاری خط دو قطار شهری مشهد در کمتر از زمان معین شده ترجمان کلمه” ما می توانیم” است.

علیرضا رشیدیان ابراز امیدورای کرد پایان حفاری خط دو قطار شهری در مشهد شروعی باشد برای ایجاد شهری سالم و اسلامی که در آن مبانی حیات طیبه انسانی برای زائران و مجاوران امام رضا (ع) اجرا شود.

وی همچنین بر حرکت در مسیر ایجاد شهری پر ازعدالت و برابری و برخورداری تاکید کرد و زحمات کارگران و مهندسان در این پروژه را مانند مجاهدت رزمندگان و مجاهدان دانست.

رشیدیان  نیز تاکید کرد: فرزندان اریان در اجرای این پروزه نشان دادند که ” ما می توانیم” .

وی ادامه داد: با  اجرای پروژه قطار شهری در شمهد عدالت در خدمات شهری ایجاد می شود و سبب تحقق زندگی سالم در شرایطی که با کمبود حمل و نقل عمومی رو به رو هستیم می شود.

رشیدیان ابرازامیدواری کرد تا با رشد و توسعه شهر مشهد به اهداف این کلان شهر در تبدیل شدن به پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 20017 دست یابیم.

خط دوم قطار شهری مشهد تا سال 96 بهره برداری می شود

همچنین مدیر عامل شرکت قطار شهری مشهد نیز در این مراسم  با بیان اینکه دستگاه تی.بی.ام  شفت شمالی خط دو قطار شهری مشهد با حفاری 6 هزار و 230 متر زودتر از موعد مقرر به ایستگاه راه آهن مشهد رسید؛ اظهار کرد: این خط در بهمن ماه سال 92 از رکود خارج شد.

ابوالفضل میرزایی ادامه داد: مشکلات این پروژه مبانی قرارداد و تامین منابع مالی بود که در این دوره با مساعدت شورای شهر و شهردار مشهد برطرف شد.

وی در ادامه قول داد تا دستگاه تی بی ام در شفت جنوبی نیز نیمه دوم سال آینده از ایستگاه راه آهن خارج  و خط دوم قطار شهری مشهد تا سال 96 بهره برداری شود.

میرزایی عنوان کرد: دو هزار و 329 متر از حفاری شفت شمالی به طول 6 هزار و 230 متر در طی شش ماه انجام شد که در مقایسه با پنج سال گذشته  که 4 هزار متر حفاری شده بود؛ بسیار سرعت خوبی داشت.

مدیر عامل قطار شهری مشهد اعلام کرد: اعتبار 200 میلیون یورویی برای خرید واگن های این خط تامین شده و طبق قرار داد با طرف چینی اولین واگن در 18 ماه آینده به مشهد می رسد.

وی نیز مانند شهردار مشهد و استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: با اتمام این پروزه در سالروز جهاد سازندگی مدیریت جهادی را را به نمایش گذاشته و ثابت کردیم که” ما می توانیم”.

مشهد الرضا سالانه پذیرای میلیونها زائراز سراسر کشور است که حضور این جمعیت با توجه به ساختار معابر شهری این کلانشهر و تولید روز افزون خودروها شخصی بر ترافیک این شهر می افزاید و معضل ترافیک در این شهرها سالهاست که تبدیل به گره ای ناگشودنی شده است.

احداث خطوط قطار شهری در مشهد از موثرترین و مهمترین راهکارهای غلبه بر معضل ترافیک در شهری است که در فهرست آلوده ترین شهرهای کشور قرار دارد و به سمت تبدیل شدن به پایتخت فرهنگی جهانی اسلام پیش می رود .

………………………………..

گزارش : زهره رنگ آمیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.