سه شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۹۳ - ۰۵:۳۰

«غلامرضا گنج آبادی» روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این رزمایش برای اولین بار درسطح کشور توسط…

«غلامرضا گنج آبادی» روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه این رزمایش برای اولین بار درسطح کشور توسط امدادگران استان تهران برگزار شد،افزود: رزمایش با اعلام حادثه فرضی زلزله، آتش سوزی و انفجار با وسعت حدود پنج کیلومتر برگزار شد.

وی، افزایش سطح آمادگی، ارزیابی سنجش استفاده مناسب از تجهیزات ماهواره ای و ارتباطات رادیویی، مکان یابی حوادث با استفاده از تجهیزات رادیویی و ماهواره ای و انتخاب راه های دسترسی مناسب محل حادثه را از اهداف این رزمایش برشمرد.

گنج آبادی اظهار کرد: نیروهای امدادی شعب 12 گانه هلال احمر استان تهران اعم از کادر و داوطلب همچون تهران، شمیرانات، فیروزکوه، شهریار، ملارد، رباط کریم، ورامین، پیشوا و دماوند در این رزمایش حضور داشتند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران، سطح رزمایش عملیاتی مکان مخابراتی، ارتباطات رادیویی و مکان یابی با تجهیزات ماهواره ای را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در صدد تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف این رزمایش هستیم.

وی، نقطه یابی مکان حوادث را مهمترین اقدام برای ارایه خدمات مناسب به مصدومان و مجروحان دانست و گفت: نیروهای امدادای با استفاده از تجهیزات ماهواره ای و رادیویی اقدام به مکان یابی نقاط حوادث فرضی کردند.

تهرام/519/1109/

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.