دوشنبه، ۱۷ شهریور ۹۳ - ۰۳:۵۱

مدیرکل ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 150 نیرو برای مهار و خاموش کردن آتش سوزی جنگل‌های “دیل” گچساران به منطقه اعزام…

مدیرکل ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 150 نیرو برای مهار و خاموش کردن آتش سوزی جنگل‌های “دیل” گچساران به منطقه اعزام شدند.

سید “علی وفایی مقدم” در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد افزود: برای کمک و همکاری در خاموش کردن آتش سوزی 50 نفر صبح امروز به ارتفاعات کوه دیل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه نیروهایی اعزام شده به منطقه از نیروهای ادارات دستگاهها و منابع طبیعی هستند، اظهارکرد: 100 نفر دیگر نیز فراخوان کردیم که به کمک دستگاه‌های اجرایی و هلال احمر در حال اعزام به منطقه برای خاموش کردن و اطفای حریق هستند.

مدیرکل ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه خاموش شدن آتش سوزی جنگل‌های ارتفاعات “دیل” با توجه به اینکه منطقه کوهستانی و صعب العبور است بستگی به شرایط جوی و باد دارد، خاطرنشان کرد: این منطقه حفاظت شده و دارای پوشش مرتعی غنی است و مشخص نیست که چه موقعی آتش مهار و خاموش شود. به دلیل وجود حیوانات موزی همچون مار و عقرب مشکلاتی برای امدادگران و افرادی که اقدام به اطفای حریق در منطقه می‌کنند بوجود آمده است.

وفایی مقدم تصریح کرد: به همکاری شرکت نفت گچساران یک فروند بالگرد برای انتقال نیروهای و غذا و آب برای نیروها پرواز داشته که متأسفانه به دلیل کوهستانی بودن منطقه نتوانست فرود بیاید و نیروها را پیاده کند و تنها غذا و آب برای آنها انتقال داد.

وی اضافه کرد: هنوز به صورت دقیق میزان خسارات وارده مشخص نیست اما تا کنون حدود 30 هکتار از جنگل‌ها و مراتع منطقه در آتش سوخت البته احتمال دارد که این میزان افزایش یابد.

مدیرکل ستاد بحران استان کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: این آتش سوزی طی سه روز اخیر چند بار شروع و شعله ور شد و با تلاش نیروها مهار و خاموش شد اما مجدداً از نقطه‌ای صعب العبور که در دید نیست شروع می شد اما از دیروز که شروع شد تا کنون موفق به خاموش کردن آن نشدیم و همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *