سه شنبه، ۱۷ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۳

به گزارش خبرنگار مهر؛ محمود حسین آبادی شامگاه گذشته در مراسمی که در مجتمع خدمات بهزیستی شهید مطهری شهر کیلان برگزار شد، اظهار…

به گزارش خبرنگار مهر؛ محمود حسین آبادی شامگاه گذشته در مراسمی که در مجتمع خدمات بهزیستی شهید مطهری شهر کیلان برگزار شد، اظهار داشت: اجرای طرح ICF برای بررسی، تشخیص و میزان شدت معلولیت ها براساس استانداردهای موجود است که این طرح در دماوند به عنوان نخستین شهرستانی که به صورت پایلوت کشوری از سال 90 در حال اجرا است.

وی افزود: طرح ICF با تشخیص دقیق معلولیت ها، ارزیابی و نیازسنجی معلولین برای ارائه خدمات متناسب بانیاز توانخواهان تحت پوشش اجرا می شود.

این مسئول عنوان کرد: در این کارگروه متخصصین اعصاب و روان، فیزیوتراپ و ارتوپد به بررسی معلولیتها می پردازند و با تشخیص درصد آسیبهای آنان، معلولین را در سه دسته ضعیف، متوسط و قوی طبقه بندی می کنند.

حسین آبادی از بررسی 90 پرونده معلولان از ابتدای سال تاکنون خبر داد و یادآور شد: گروه متخصصین سه روز در هفته و روزانه سه تا شش پرونده را مورد مطالعه قرار می دهند.

وی اضافه کرد: مددجویان تحت پوشش در بخش درمانی نیازمند همکاری و یاری بیشتر خیرین هستند چون بودجه های اختصاصی کفاف هزینه های درمان مددجویان را نمی دهد.

رئیس بهزیستی دماوند از وجود هزار و 250 معلول جسمی، حرکتی و ذهنی در این شهرستان خبر داد و اعلام کرد: در این زمینه هزار و 569 سبدکالا میان مددجویان دماوندی توزیع شده است.

این مسئول با اشاره به اینکه ایام ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای دستگیری از نیازمندان و مستمندان است، گفت: در این راستا با همت نیکوکاران هزار و 560 سبد کالا بین مددجویان توزیع شد، هر سبد کالا شامل گوشت، برنج، روغن مایع، قند و شکر، عدس و ماکارونی به ارزش 106 هزار تومان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.