چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۵:۲۰

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام غیبی عصر سه شنبه در جلسه ساماندهی تیم های امدادی جوانان هلال احمر اردبیل اضافه کرد: این تیم…

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام غیبی عصر سه شنبه در جلسه ساماندهی تیم های امدادی جوانان هلال احمر اردبیل اضافه کرد: این تیم ها 33 نفره بوده و در حال خدمت به مردم استان هستند.

وی با تفکیک آماری تیم های امدادی جمعیت هلال احمر استان اردبیل تصریح کرد: 36 تیم داوطلبی، 9 تیم رانندگان بین شهری، 27 تیم محلات شهری، 66 تیم دهستان و 16 تیم در بخش های استان فعالیت دارند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به فعالیت 188 تیم تخصصی امداد و نجات در استان افزود: این تیم ها شامل تیم های تخصصی آواربرداری، سیلاب، جاده، کوهستان، فضای معلق و کوهستان، اسکان، تغذیه اضطراری، حمایت روانی و تیم ایثار است.

وی با بیان اینکه تعداد نفرات این تیم ها متغییر است، ادامه داد: تیم ایثار از 15 نفر تشکیل شده که تمامی دوره های تخصصی را گذرانده اند.

به گفته غیبی 970 نفر در تیم های تخصصی امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اردبیل فعالیت می کنند و برای آماده نگه داشتن آنها در شش ماهه اول سال جاری 503 مانور و فراخوان انجام شده است.

سرپرست جمعیت هلال احمر اردبیل نیز از ارائه خدمات رایگان به 580 شهروند اردبیلی به مناسبت هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی توسط جمعیت هلال احمر اردبیل خبر داد.

ایرج آقایی با بیان اینکه در این مدت دو اکیپ در محوطه مصلای امام خمینی (ره) اردبیل مستقر شده بودند، تصریح کرد: چادر سلامت و چادر آموزش چهره به چهره با استقرار در مصلای اردبیل خدمات تعریف شده را ارائه کردند.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده ادامه داد: در چادر سلامت 130 نفر ویزیت رایگان، 140 نفر تست قند خون و از 200 نفر نیز تست فشار خون گرفته شد. در چادر چهره به چهره هم 110 نفر به صورت چهره به چهره، کمک های اولیه را آموزش دیده و 400 بروشور آموزشی توزیع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.