یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۰۷:۰۱

احمد دهقان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تشکیل این تعاونی ها در مجموع نزدیک به دو هزار…

احمد دهقان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تشکیل این تعاونی ها در مجموع نزدیک به دو هزار و 700 نفر عضو آنها شده اند.

وی اضافه کرد: فرش دستباف، خدمات، صنعت و معدن، مسکن، کشاورزی، حمل ونقل و تامین نیاز تولید کنندگان و مصرف کنندگان از جمله زمینه های فعالیتی این تعاونی ها به شمار می روند.

وی اظهار کرد: از این تعداد، 68 تعاونی در حوزه خدمات، 38 تعاونی در بخش کشاورزی، 19 تعاونی در بخش صنعت و هفت تعاونی در هر یک از بخش های مسکن و فرش دستباف فعالیت دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی در خصوص مجموع سرمایه های این تعاونی ها گفت: سرمایه این 156 تعاونی افزون بر هشت میلیارد و 418 میلیون ریال است.

دهقان افزود: عدم وجود توان مالی تعاونی ها، عدم اقبال بانک ها برای اعطای تسهیلات به تعاونی های تاسیس شده و رکود طرح های ارائه شده از سوی تعاونی ها به علت کمبود منابع مالی از جمله مشکلات فعالان حوزه تعاون در استان هستند که امیدواریم با نظر مثبت تمامی دست اندرکاران در حوزه اقتصادی استان مرتفع شوند.

وی اظهار امیدواری کرد که با کاهش مشکلات تعاونی ها و رغبت بیشتر مردم به تقویت این بخش مهم اقتصادی، شاهد رشد و شکوفایی بیش از پیش فرهنگ تعاون در آذربایجان غربی باشیم.

طبق آخرین آمار، افزون بر پنج هزار و 500 تعاونی در آذربایجان غربی فعالیت دارند.

8137/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *