جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۱۱:۳۱

سید محمدرضا دیهینی مدیرعامل شرکت سپهر فارس و عضو شورای شهر شیراز در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران افزود: وضعیت ساخت‌وساز مسکن…

سید محمدرضا دیهینی مدیرعامل شرکت سپهر فارس و عضو شورای شهر شیراز در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران افزود: وضعیت ساخت‌وساز مسکن فارس نسبت به دیگر شهرها از وضعیت مطلوبی برخوردار است اما ایده‌آل نیست.

دیهینی خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی باید وظایف نظارت عالیه‌اش را به خوبی ایفا کند و در مراحل بعد معاونت عمرانی استان‌ها و شهرداری‌ها وارد عمل شوند.

وی گفت: باید به فرهنگ آموزش همت گماشت و با ارتقاء کیفیت در ساخت‌وساز و استحکام ساختمان از بروز بسیاری از حوادث جلوگیری کرد.

عضو شورای شهر شیراز تصریح کرد: قیمت سیمان در استان 30 درصد افزایش یافته و آهن نوسان قیمت دارد و همچنین میزان دستمزدها و لوازم یدکی مربوط به ساختمان تغییری داشته که متأسفانه به دلیل نبود کنترل، ثبات پیدا نکرده است.
 
** ضرورت ساخت‌وساز به روش صنعتی

وی با بیان اینکه صنعتی‌سازی باید ارتقاء یابد و ساخت سنتی مردود شود افزود: یکی از مسائل مهم در صنعتی‌سازی تولید انبوه است که این زمینه بتواند صرفه اقتصادی داشته باشد.

مدیر سابق مسکن و شهرسازی استان فارس صنعتی‌سازی و ارتقاء ساخت صنعتی را نیازمند عزم جدی دانست و اظهار داشت: باید بر این باور باشیم که این نوع ساخت‌وسازها به دلیل کارایی مناسب خسارات ناشی از حوادث طبیعی را کاهش خواهند داد.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.