شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۷:۵۵

به گزار ش خبرگزاری مهر ،رحمت اله حافظی با اشاره به شکایت شهروندان منطقه 18 شهرداری تهران نسبت به فعالیت شرکت شن و…

به گزار ش خبرگزاری مهر ،رحمت اله حافظی با اشاره به شکایت شهروندان منطقه 18 شهرداری تهران نسبت به فعالیت شرکت شن و ما، اظهار کرد: این شرکت مزاحمت و آلودگی های زیست محیطی زیادی به دلیل پخش و انتشار ذرات گرد و غبار در محیط اطراف و ایجاد سر و صدا به واسطه تردد کامیون ها و ماشین آلات برای ساکنان محله خلیج فارس ایجاد کرده است.

وی با اشاره به مجاورت این شرکت با واحدهای مسکونی، تصریح کرد: با شکایت اهالی و شورایاران و رای بدوی در 13 تیرماه سال 75 و رای نهایی(شورای اسلامی شهر) در تاریخ 7 خرداد ماه سال 76 و جوابیه استعلام شورای شهر تهران از اداره کل محیط زیست تهران مبنی بر لزوم انتقال این واحد، موضوع مجددا در کمیسیون نهایی مطرح شد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین تصریح کرد: سوم آبان ماه سال 90 رای تعطیلی این واحد با مهلت یکسال پس از تاریخ ابلاغ صادر شد . موضوع اجرای رای از طریق دیوان عدالت اداری مورد شکایت مسئولان شرکت قرار گرفت اما در نهایت در 28 فروردین ماه سال 92 حکم به رد شکایت صادر شد.

حافظی با اشاره به درخواست شهروندان برای اجرای حکم به دلیل عدم رفع مزاحمت ها توسط شرکت شن و ما، تاکید کرد: موضوع توقف فعالیت این شرکت در دستور کار كميسيون سلامت شوراي شهر و شهرداري تهران قرار گرفته است.

وی همچنین به پلمپ واحد متخلف در 19 تیرماه سال گذشته توسط اکیپ های اجرای رای ناحیه 5 با همکاری کلانتری 151 یافت آباد اشاره کرد و گفت: در هفتم بهمن ماه سال گذشته بار دیگر عوامل شهرداری تهران با همراهی کلانتری مجددا برای اجرای حکم وارد عمل می شوند که متاسفانه امکان اجرای رای مسیر نمی شوذ.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه دغذغه شورا به ویژه کمیسیون سلامت رفع آلودگی های زیست محیطی و توجه به سلامت شهروندان است، تاکید کرد: معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه 7 تهران از مراتب اجرای حکم و ممانعت از اجرای آن مطلع هستند.

حافظی اظهار کرد: شرکت شن و ما علاوه بر تولید شن و ماسه، بازیافت مصالح ساختمانی را نیز در دست اجرا دارند. تعطیلی این واحد آلاینده به صورت جدی در دستور کار کمیسیون سلامت شورای شهر تهران قرار گرفته است و با توجه به رای صادر شده مبنی بر تعطیلی آن، اقدامات لازم برای محقق شدن بزودی آغاز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.