یکشنبه، ۰۸ تیر ۹۳ - ۱۱:۳۱

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران ؛ برنامه “سفره الهی” در ماه مبارک رمضان از ساعت 20:00 به وقت تهران به مدت…

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون باشگاه خبرنگاران ؛ برنامه “سفره الهی” در ماه مبارک رمضان از ساعت 20:00 به وقت تهران به مدت 55 دقیقه به طور زنده و مستقیم از استودیوی پخش کانال 1 سحر برای مخاطبان آذری زبان این شبکه به روی آنتن می­رود.
 
“سفره الهی” که به تهیه کنندگی و اجرای پناه نجف زاده از سیمای آذری پخش می­شود، از آیتم‌­های متنوع و جدابی برخوردار است.
 
در بعضی روزها این برنامه میزبان مهمانانی است که دارای ویژگی ها و برجستگی های خاص معنوی اند؛ افرادی که عمدتا خیّر هستند یا کمک بزرگی به همنوعان، هموطنان و خواهران و برادران ایمانی شان کرده اند.
 
با توجه به اهمیت رشد معنویت در روزهای ماه مبارک رمضان، کارشناسان دینی نیز در برنامه حضور پیدا خواهند کرد تا به بیان نکات و آموزه هایی در باره ماه مبارک رمضان و ویژگی ها و نتایج روزه داری و تسلیم در برابر امر الهی بپردازند.
 
همچنین هر روز به مدت سه تا چهار دقیقه، بخش­هایی از فیلم­های تاریخی- دینی ساخته ایران از جمله مختارنامه، مریم مقدس و سریال امام علی علیه السلام و یوسف پیامبر(ع)،  متناسب با حال و هوای معنوی درروزهای ضیافت الهی به سمع و نظر مخاطبان آذری زبان شبکه سحر رسانده می­شود.
 
در “سفره الهی”،  آیتمی به نام “آداب رمضان” در میان سایر ملل که در شبکه “العالم” تهیه شده است نیز پخش خواهدشد.
 
از دیگر بخش های متنوع و جذاب این برنامه می توان به بخش “حال و هوای مردم در ماه رمضان در استان­های آذری نشین ایران”، معرفی سایت های فعال در حوزه روشنگری دینی و معارف دینی و سیره علما و عرفا و نکاتی از زندگی ایشان اشاره کرد.
 
حسن سیف اللهی به عنوان دستیار و مهدی روزبهانی دستیار دوم برنامه در تولید “سفره الهی” مشارکت دارند. مترجمی برنامه را نیز غلامرضا صفوی برعهده دارد. همچنین قهرمان نورانی نویسنده بعضی از بخش ها و معرفی آیتم سایت های فعال مذهبی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.