پنجشنبه، ۲۶ تیر ۹۳ - ۰۷:۰۴

به گزارش خبرنگار ادبیات ایرنا، این برنامه به همت مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و با پشتیبانی مالی صندوق آموزش توانمندسازی کودکان کار،…

به گزارش خبرنگار ادبیات ایرنا، این برنامه به همت مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و با پشتیبانی مالی صندوق آموزش توانمندسازی کودکان کار، هفته ای دو جلسه برای کودکان دو تا چهار سال این مرکز برگزار می شود.

سیف اشرفی از کارشناسان مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان با بیان اینکه بنا به گزارش های ارسالی، آموزشگران این کودکان تاکنون تجربه کتاب خوانی نداشته اند گفت: در این برنامه با توجه به مشکلاتی که این کودکان در گفتار و مهارت های زبانی دارند افزون بر بلندخوانی کتاب به طور ویژه با کمک بسته های آموزشی تخصصی بر روی مهارت های شنیداری و گفتاری آنها نیز کار می شود.

برنامه با من بخوان طرحی است برای ترویج کتاب خوانی در میان کودکان که مدتی است برگزار می شود. این برنامه با شعار «همه کودکان حق دارند کتاب باکیفیت بخوانند» تلاش می کند کتاب های با کیفیت بالای ادبی و هنری را به دست همه کودکان ایران برساند.

این برنامه بر بلندخوانی و تشویق کودکان به واکنش نشان دادن نسبت به ادبیات بنا شده است. در این طرح کتاب ها در کیسه های کوچک برای مراکز علاقه مند فرستاده می شود و برخلاف روند همیشگی نخست کتاب ها خوانده می شوند و سپس به قفسه های کتابخانه راه پیدا می کنند. در این برنامه بر شیوه و تکنیک درست بلند خوانی، گفت و گو و انجام فعالیت های هنری در پیوند با کتاب تأکید می شود.

بر اساس این خبر برخی از مناطق محروم استان های یزد، خراسان جنوبی، آدربایجان و اصفهان و نیز مراکزی همچون کودکان کار خاوران، مرکز کودکان کار مولوی، خانه شوش و خانه کودک بهنام در تهران تحت پوشش این طرح قرار دارند.

** «کتاب مقدس» حجت الاسلام محمدرضا زائری به چاپ دوم رسید

کتاب «کتاب مقدس» حجت الاسلام محمدرضا زائری با موضوع تجلی دلبستگی شاعران و نویسندگان مسیحی به قرآن کریم و رسول گرامی اسلام (ص) به چاپ دوم رسید.

حجت الاسلام زائری «کتاب مقدس» را پس از کتاب «پدر، پسر، روح القدس» آن را تألیف کرده و اکنون به چاپ دوم رسیده است. مضمون این کتاب به سخنان برخی از بزرگان مسیحیت لبنان درباره اسلام، پیامبر و اهل بیت ایشان می پردازد.

این کتاب به موضوع قرآن کریم و پیامبر اکرم (ص) از دیدگاه نویسندگان و شاعران مسیحی لبنانی پرداخته است؛ نویسندگان و شاعرانی که در دهه های اخیر پیشتاز جریان های فکری و فرهنگی جامعه خود بوده اند و به دلیل تفاوت های بنیادین مسیحیت شرقی و مسیحیت غربی و به حکم ارتباط نزدیک و اختلاط با مسلمانان، قرآن کریم را می شناخته و از آن بهره می جسته اند.

انتشارات خیمه کتاب «کتاب مقدس» تألیف حجت الاسلام محمدرضا زائری را برای چاپ دوم در 276 صفحه منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

فرعنگ(2)**9266**1440

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *