دوشنبه، ۲۷ مرداد ۹۳ - ۰۵:۳۸

سلامت نیوز: وزیر بهداشت اعلام کرد: از نظر ما همه چیز برای اجرای بسته حمایتی از بیماران خاص و صعب‌العلاج آماده است اما…

سلامت نیوز: وزیر بهداشت اعلام کرد: از نظر ما همه چیز برای اجرای بسته حمایتی از بیماران خاص و صعب‌العلاج آماده است اما اگر بودجه آن تأمین نشود اجرا نمی‌کنیم که بعد آن را تعطیل کنیم.

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با فارس در رابطه با بسته حمایتی بیماران خاص و صعب‌العلاج در برنامه طرح تحول نظام سلامت گفت: بسته حمایتی از این بیماران یکی از بسته‌هایی است که هم ضروری است و باید هر چه زودتر خدمتش در اختیار مردم قرار گیرد و هم اجرای آن بسیار سخت است.

وی ادامه داد: تشخیص افرادی که واقعاً بیمار بوده و نیازمند هستند از افرادی که نیازمند نیستند بسیار مشکل است و سخت تر از آن تأمین اعتبارات برای اجرای این بسته است.

وزیر بهداشت گفت: اگر مطمئن شدیم که اعتبارات این بسته در اختیارمان قرار می‌گیرد و پایدار است آن را اجرا می‌کنیم اما اگر قرار است آن را فوری اجرا کرده و بعد تعطیلش کنیم در نظر داریم یک تا دو ماه آن را اجرا نکنیم و پس از اطمینان از اعتبارات، آن را اجرایی کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: از نظر ما همه‌چیز آماده است اما بخشی از اجرای آن به اعتبارات در نظر گرفته شده و تشخیص جامعه هدف بستگی دارد.

وزیر بهداشت ادامه داد: اعتبارات مورد نیاز برای اجرای این طرح باید از مسیر ردیف بودجه‌ای سال 93 تأمین شود و همین طور از بحث هدفمندی یارانه‌ها که امیدواریم هرچه زودتر اختصاص یابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.