یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۵:۳۰

به گزارش ایرنا، دکترˈحسین خادمیˈ روزشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت پنج کمیته اصلی برنامه…

به گزارش ایرنا، دکترˈحسین خادمیˈ روزشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت پنج کمیته اصلی برنامه ریزی و سیاست گذاری ،بیمه و منابع آن، نظارت و بازرسی ، دارو و تجهیزات و کمیته اطلاع رسانی در جهت اجرای بهتر آن در شهرستان تربت حیدریه فعال شدند.

وی گفت: کاهش پرداختی مردم، افزایش دسترسی آنان به خدمات، افزایش زایمان طبیعی نسبت به سزارین، عدم خروج بیمار جهت تهیه دارو ، تنظیم بازار لوازم پزشکی و کاهش دریافتی های غیر قانونی از جمله اهداف اجرای طرح تحول نظام سلامت است.

رییس طرح تحول نظام سلامت تربت حیدریه اظهار کرد: در راستای اجرای این طرح، بیماران مراجعه کننده به بیمارستان های دولتی 10 درصد و روستاییان پنج درصد از هزینه ی بیمارستان را پرداخت می کنند.

خادمی افزود: از زمان اجرای این طرح در شهرستان تربت حیدریه دو هزار و 566 نفر از خدمات آن بهره مند شده اند.

وی با اشاره به جبران کمبود نیروی پرستار در تربت حیدریه، بیان کرد: کمبود نیروی پرستار در این شهرستان 15 نفر برآورد شد که به صورت شرکت های تخصصی و پذیرش در آزمون که تیرماه جاری برگزار شد، جبران می شود.

او با بیان اینکه بیمارستان در حال ساخت امام حسین(ع) بزرگترین نیاز دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در بحث آموزشی، پژ‍وهشی و درمانی است،افزود: امسال حدود 50 میلیارد ریال اعتبار جهت تکمیل این بیمارستان به دانشگاه اختصاص یافته است که در صورت سرازیر شدن سالانه 100 میلیارد ریال اعتبار ساخت این بیمارستان طی دو سال آینده به اتمام خواهد رسید.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با بهره مندی یک میلیون نفر جمعیت از خدمات آن، بعد از مشهد از جایگاه بهتری بین شهرستان های همتراز برخوردار است.

او گفت: دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در حال حاضر با هفت رشته در مقطع کارشناسی و یک رشته در مقطع کاردانی با 600 دانشجو در حال فعالیت است.

دبیر طرح تحول نظام سلامت تربت حیدریه نیز در این نشست گفت: از آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، 37 درصد رشد ویزیت پزشکان متخصص در کلینیک و 19 درصد رشد تعداد بستری در بیمارستان را شاهد بودیم.

دکترˈمحمدرضا بهروزˈ افزود: در این طرح برای بیمارانی که به برخی خدمات همچون نوار مغز و ˈام آر آیˈ نیاز دارند و بیمارستان آن را در اختیار ندارد جای نگرانی نیست و این مشکل با انعقاد قرار داد با بخش خصوصی و پرداخت فقط 10 درصد هزینه توسط شخص بیمار حل شده است.

وی گفت: یکی از ویژگی های برجسته طرح تحول نظام سلامت این است که اعتبار آن قبل از اجرای طرح دریافت شد.

2691/659

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.