سه شنبه، ۲۲ مهر ۹۳ - ۰۵:۱۳

به گزارش خبرنگار مهر، سیعد قربانی بعد از ظهر سه شنبه در ششمين گردهمايي مديران ادارات و نمايندگي هاي تبليغات اسلامي مازندران، با…

به گزارش خبرنگار مهر، سیعد قربانی بعد از ظهر سه شنبه در ششمين گردهمايي مديران ادارات و نمايندگي هاي تبليغات اسلامي مازندران، با اشاره به عملکرد خوب فعاليت هاي قرآني در سطح استان افزود: در بخش آموزش قرآن کريم مازندران نسبت به ساير استانها به دليل هم افزايي و همسو بودن مديران و مجموعه هاي زيربط و همچنين بکارگيري خردجمعي ،‌ در جايگاه بالاتري قرار دارد.

وي در ادامه به بررسي ابلاغيه هاي فعاليت هاي قرآني اشاره کرد و بيان داشت : در سال جاري و تا کنون 16 دوره مهارتهاي زندگي قرآني در راستاي ترويج سبک زندگي مدنظر مقام معظم رهبري در استان با حضور اساتيد حوزه و دانشگاه در سطح موسسات و مراکز قرآني انجام شد.

قرباني با تاکيد بر وجود ظرفيت هاي متعدد قرآني در استان به طرح هاي 15 ساله دارالقرآن از نسيم الهدي،‌مصباح الهدي ،‌نورالهدي و سفيران نور در سنين مختلف اشاره کرد.

حجت الاسلام ناصر شکريان مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران نیز با تبريک روز غدير به مناسبت هاي ماه ذي الحجه از جمله نزول آيات تطهير ،‌هل اتي ،‌مباهله و واقعه حره اشاره کرد و بيان داشت: 22 ذي الحجه سالروز شهادت ميثم تمار است همان کسي که ماندگاري نام او بواسطه دفاع از حريم ولايت و عدم دست کشيدن از آرمان ها و ارزشهاي ديني است.

وي با تاکيد بر اهميت توجه به مباحث اخلاقي و تزکيه دروني افزود: آخرين روز ماه ذي الحجه پايان سال قمري است و همه ما بايد نسبت به حسابرسي از عمر يکساله خود دقت نظر داشته باشيم و طوري زندگي کنيم تا توان پاسخگويي در قيامت براي ما آسان شود.

شکريان اضافه کرد : چگونه ما براي عدم پرداخت مازاد مصرف آب و برق و گاز منزل خود به چرخش کنتورهاي نصب شده دقت نظر داريم و نمي گذاريم از حد مجاز تجاوز کند همانگونه بايد براي حرف هايي که مي زنيم نيز دقت داشته باشيم و مراقب گفتار و رفتار خود باشيم  تا حرفه اي ما آلوده به دروغ ،‌تهمت ،‌بيهوده گويي و امثال آن نشود.

عضو شوراي فرهنگ عمومي مازندران با اشاره به کتاب مجموعه رهنمودهاي مقام معظم رهبري به مديران آن را نمونه کاملي براي اجراي صحيح فرهنگ مديريت در کشور عنوان کرد و بيان داشت: قبول مسئوليت در نظام مقدس جمهوري اسلامي از يک منظر مايه مباهات و افتخار است و از سويي ديگر بار سنگيني که محصول رشادت ها و جان فشاني هاي شهدا ،‌ جانبازان و ايثارگران است .

مدير کل تبليغات اسلامي مازندران بر لزوم توجه مديران به خودسازي و تزکيه نفس تاکيد کرد و اظهار داشت : ترس از خداوند ،‌پرداختن به معنويات ،تهجد در شب ،‌انس با قرآن دوري از اشرافي گري ، جديت در کار ،‌خودآگاهي ،‌تقوا و طهارت ،‌ علم به نقاط قوت و ضعف در کارها و … از ويژگي هاي مديران در جمهوري اسلامي در بيان مقام معظم رهبري است که بايد مورد توجه همه مسئولان نظام قرار گيرد .

همجنين حجت الاسلام رضوي راد معاون فرهنگي ،‌پژوهشي و آموزشي اين اداره کل با بيان اينکه تدوين برنامه ها بايد بر اساس اسناد فرابخشي و ابلاغيه ها و دستورالعمل ها انجام شود تصريح کرد : ثبت نام براي برگزاري انتخابات مداحان از 19 مهرماه لغايت 19 آبان سال جاري انجام مي شود و کليه مداحاني که قصد شرکت در انتخابات را دارند بايد کارت شناسايي مداحي را از ادارات تبليغات اسلامي سراسر مازندران دريافت کنند.

وي ادامه داد : صلاحيت داوطلبين کانون مداحان شهرهاي استان نيز به مدت يک ماه از تاريه 20 آبان لغايت 20 آذر ماه ساري جاري در دفتر استان انجام مي شود.

رضوي راد با تاکيد بر برنامه ريزي براي معرفي شوراي هيئات مذهبي و کانون مداحان شهرها به مسئولان ادارات و نهادهاي شهري و روستايي بر لزوم برنامه ريزي اعزام ماه محرم ،‌ثبت نام در سامانه سجام ،‌سرکشي از هيئات مذهبي تاکيد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.