جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۴

به گزارش خبرنگار مهر، حجت اله فراشی ظهر پنج شنبه در کارگروه ارتقای امنیت اجتماعی استان لرستان با اشاره به آموزش ساخت مواد…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت اله فراشی ظهر پنج شنبه در کارگروه ارتقای امنیت اجتماعی استان لرستان با اشاره به آموزش ساخت مواد مخدر صنعتی در فضای مجازی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 16 هزار سایت در فضای مجازی نحوه ساخت و تولید مواد مخدر شیشه را آموزش می دهند.

وی با تاکید بر ضرورت تغییر نگرش در حوزه مواد مخدر عنوان کرد: باید در این راستا موضوع پیشگیری را در دستور کار خود قرار دهیم.

رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان لرستان با بیان اینکه حلقه مفقوده در حوزه مواد مخدر کشور عدم توجه به موضوع پیشگیری است ادامه داد: این در حالیست که ما تنها نگاه درمانی، مقابله ای و مسکنی را در این رابطه در دستور کار خود قرار داده ایم.

فراشی با بیان اینکه تا زمانی که تنها دستگاههای مقابله ای و درمانی در حوزه مواد مخدر فعالیت دارند هیچ گونه موفقیتی در این حوزه نخواهیم داشت تصریح کرد: باید دستگاههای مختلف فرهنگی به این حوزه ورود پیدا کنند و آموزشهای لازم را در زمینه پیشگیری از این چالش و آسیب اجتماعی به جامعه ارائه دهند.

وی با بیان اینکه امروز دیگر ما با باندهای فیزیکی و مافیایی مواد مخدر در جامعه مواجه نیسیتم ادامه داد: امروز ما شاهد فعالیت بیش از 16 هزار سایت در فضای مجازی هستیم که نحوه تولید شیشه را در کشور آموزش می دهند.

رئیس دبیرخانه شورای مبارزه با مواد مخدر استان لرستان با بیان اینکه تنها بیکاری دلیل اعتیاد در جامعه نیست بیان داشت: امروز بر اساس آمارها 64 درصد افراد معتاد شاغل هستند.

فراشی با بیان اینکه هم اکنون 74 درصد افراد معتاد متاهل هستند عنوان کرد: دلیل اعتیاد بیکاری و یا عدم ازدواج نیست بلکه این امر دلایل مختلفی دارد که باید آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

وی با تاکید بر ورود دستگاههای مختلف به خصوص دستگاههای فرهنگی، رسانه ها و صدا و سیما به موضوع پیشگیری از مصرف مواد مخدر بیان داشت: در این راستا بسته پیشگیری از مصرف مواد مخدر در استان با حمایت مدیریت ارشد استان در حال بررسی و تدوین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.