پنجشنبه، ۱۸ اردیبهشت ۹۳ - ۱۲:۵۴

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالم پست، “سوزان رایس” مشاور امنیت ملی “باراک اوباما” در ادامه سفر خود به سرزمین های…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالم پست، “سوزان رایس” مشاور امنیت ملی “باراک اوباما” در ادامه سفر خود به سرزمین های اشغالی امروز با “شیمون پرز” رئیس رژیم صهیونیستی دیدار کرد. در این دیدار دو طرف بر روابط دوستانه تل آویو-واشنگتن از زمان روی کار آمدن دولت باراک اوباما تاکید کردند. در همین رابطه پرز گفت: مناسبات راهبردی امنیتی اسرائیل و ایالات متحده در زمان ریاست جمهوری اوباما به بالاترین سطح خود رسیده است.

بر این اساس برنامه هسته ای ایران از جمله موضوعات مورد بحث در این دیدار بود. رئیس رژیم صهیونیستی در بخش دیگری از سخنان خود با تکرار ادعاهای پیشین مقامات آمریکایی گفت در خصوص مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 زمان آن رسیده که تهران مورد راستی آزمایی قرار گیرد.

 وی با بیان این که دیپلماسی در مورد برنامه هسته ای ایران به “لحظه راستی آزمایی” رسیده است، مدعی شد: میزان جدیت ایرانی ها و این که آنها عمل می کنند و تنها حرف نمی زنند، باید مورد سنجش قرار گیرد. در ادامه رایس به خاطر مناسبات دوستانه آمریکا و رژیم صهیونیستی و حمایت های تل آویو از واشنگتن قدردانی کرد. رایس از قول اوباما گفت که وی به خاطر این دوستی بسیار قدردان پرز است.

گفتنی است مذاکرات هسته ای جاری گروه 1+5 با ایران موضوع نشست نمایندگان آمریکا و اتحادیه اروپا بود که طی آن باراک اوباما از ادامه مذاکرات با ایران برای دستیابی به یک توافق هسته ای با ایران حمایت کرد. بنا بر اعلام کاخ سفید در این نشست آمریکا و اروپا توافق کردند که توافق هسته ای با ایران باید به جامعه جهانی درباره صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران اطمینان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.